Будинки
Популярні запитання
Чи потрібен проект для будівництва будинку?

Відповідно до Законодавства України, перед тим як розпочати своє будівництво необхідно отримати будівельний паспорт на забудову земельної ділянки або містобудівні умови та обмеження на забудову. Це початкові документи, від яких потрібно відштовхуватися при будівництві.

Який алгоритм введення житлового будинку в експлуатацію?

Коротко.

 1. Приватизація земельної ділянки
 2. Будівельний паспорт
 3. Повідомлення в (ДАБІ) про початок будівництва
 4. Технічний паспорт (в БТІ)
 5. Декларація про готовність будинку до експлуатації (в ДАБІ)
 6. Приватизація будинку
 7. Будинкова книга (в БТІ)
Які типи фундаментів існують і як обрати кращий?

Будівництво будь-якого житлового будинку, починається з підготовки фундаменту. Правильний розрахунок і монтаж фундаменту є гарантією тривалої експлуатації будівлі без зсувів, появи тріщин в стінах, виникнення інших проблем з порушенням геометрії. У сучасному будівництві використовуються різні види і типи фундаментів, вибір яких залежить від: характеристики ґрунтів, на яких будується будинок; розмірів будівлі; стінових та конструкційних матеріалів; кліматичних умов; рівня залягання грунтових вод. Ці та інші фактори визначають вибір варіанту конструкції, оптимальної для конкретного будинку. Фундамент повинен не просто витримати вагу будівлі, але і володіти достатнім запасом міцності для компенсації непередбачених навантажень, стихійних лих (наприклад, повеней, сильних морозів, що викликають спучування ґрунту і т. д.) і збільшення ваги будівлі за рахунок додаткової зовнішньої і внутрішньої обробки, перепланування, збільшення поверховості, снігу на даху. У житловому та промисловому будівництві застосовуються різні фундаменти, що відрізняються за складністю монтажу, несучою здатністю, вартістю. Види фундаментів для приватного будинку обмежуються кількома варіантами: стрічкові; плитні; пальові.

З чого краще будувати і який матеріал обрати?

Якщо ви мрієте про заміський будинок, перш за все варто добре обдумати, для яких цілей буде використовуватися майбутня споруда. Якщо це дача для сезонного перебування – це один проект, будинок для постійного перебування – зовсім інший.

Який матеріал для будівництва краще обрати і чому?

Вибір будівельного матеріалу залежить від низки супутніх чинників:

 • міцність і довговічність;
 • мікроклімат всередині житлових приміщень;
 • теплопровідність і шумоізоляція;
 • морозостійкість;
 • ціна.

Вибирати матеріал для будівництва потрібно з урахуванням всіх перерахованих вище параметрів, але головним критерієм є міцність, оскільки саме вона відповідає за конструкцію будівлі.

Найпопулярнішими матеріалами для будівництва зараз є:

 • дерево;
 • газоблоки;
 • керамічні блоки;
 • цегла;
 • камінь.
Чи можна самостійно побудувати будинок?

У кожного, хто хоче побудувати будинок самостійно, є насамперед одне бажання: володіти індивідуальним будинком, побудованим за їхніми власними уявленнями. Але, будувати будинок самостійно не означає робити все самостійно. Швидше це означає організувати будівництво будинку самостійно і, якщо потрібно, виконати якусь роботу самостійно.

Будівництво будинку з нуля завжди супроводжується великими витратами. Далеко не кожен власник земельної ділянки може дозволити собі реалізацію такого проекту, не звертаючи уваги на цифри у кошторисі. У багатьох випадках доводиться займатися будівництвом будинку своїми руками, щоб втиснутися в рамки бюджету. Однак, вдаючись до економії, потрібно чітко розуміти, в яких випадках вона буде розумною, оскільки згодом у цьому будинку доведеться жити самому власнику і його рідним.

Як розрахувати вартість майбутнього будинку?

Сам процес будівництва – задоволення не дешеве. Остаточна вартість будівництва залежить від безлічі нюансів, і найважливіші з них ми розглянемо у цій статті.

Вираховуючи, скільки коштує побудувати будинок в Україні, для початку важливо зрозуміти, який саме будинок будувати. Всі сучасні конструкції відрізняються одна від одної за типом фундаменту, а також за матеріалами, з яких виготовляється сама будівля. Зазвичай в Україні будують будинки на основі таких матеріалів:

Перелік помилок, які найчастіше виникають під час будівництва?

У процесі будівництва будинку найменша помилка на одному з технологічних етапів може обійтися дуже дорого, тому потрібно максимально уважно ставитися до будь-якої деталі. Будівництво вимагає часу, професіоналізму і обдуманих дій не тільки від підрядника, а й розуміння технологій, будівельного процесу і обізнаності в розмаїтті будматеріалів самого замовника. Ми зібрали найбільш типові помилки при будівництві будинку, які потрібно врахувати в першу чергу, щоб ваш будинок став безпечним і комфортним місцем для проживання.

Спроба заощадити – одна з головних помилок під час будь-якого будівництва.

Чи потрібно армувати фундамент?
Цікаві статті
Чи потрібно армувати фундамент?

Армування стрічкового фундаменту – процедура обов’язкова, без виконання якої неможливо гарантувати якісне зведення майбутньої споруди. Робота з армування фундаменту дуже важлива, але у виконанні не дуже складна і якщо розібратися…

30.04.2022
Перелік помилок, які найчастіше виникають під час будівництва?

У процесі будівництва будинку найменша помилка на одному з технологічних етапів може обійтися дуже дорого, тому потрібно максимально уважно ставитися до будь-якої деталі. Будівництво вимагає часу, професіоналізму і обдуманих дій…

28.04.2022
Як розрахувати вартість майбутнього будинку?

Сам процес будівництва – задоволення не дешеве. Остаточна вартість будівництва залежить від безлічі нюансів, і найважливіші з них ми розглянемо у цій статті. Вираховуючи, скільки коштує побудувати будинок в Україні,…

26.04.2022
Виникли запитання?
Якщо у вас виникли запитання напишіть нам і ми вам зателефонуємо.