Чи можна самостійно побудувати будинок?

У кожного, хто хоче побудувати будинок самостійно, є насамперед одне бажання: володіти індивідуальним будинком, побудованим за їхніми власними уявленнями. Але, будувати будинок самостійно не означає робити все самостійно. Швидше це означає організувати будівництво будинку самостійно і, якщо потрібно, виконати якусь роботу самостійно.

Будівництво будинку з нуля завжди супроводжується великими витратами. Далеко не кожен власник земельної ділянки може дозволити собі реалізацію такого проекту, не звертаючи уваги на цифри у кошторисі. У багатьох випадках доводиться займатися будівництвом будинку своїми руками, щоб втиснутися в рамки бюджету. Однак, вдаючись до економії, потрібно чітко розуміти, в яких випадках вона буде розумною, оскільки згодом у цьому будинку доведеться жити самому власнику і його рідним.

З чого почати?

Потрібно врахувати місце майбутньої забудови.

Визначити, чи дозволяє ландшафт і навколишня територія побудувати будинок, який ви для себе визначили.

Визначити, який ґрунт на вашій ділянці.

Проект

Потрібно вибрати проект будинку. Благо зараз інтернет просто рясніє всілякими варіантами. Плюс нас оточують величезна кількість агентств і приватних проектувальників, які готові в будь-який час прийти на допомогу.

Чому важливий вибір проекту?

Він в першу чергу покаже, чи відповідає ваш майбутній будинок вашим бажанням. Ви зможете, хоч тільки і на папері, але вже бачити майбутній результат вашої праці. Від нього буде залежати матеріали і технології, які будуть використовуватися при будівництві, а від цього напряму залежатимуть ваші фінансові витрати, терміни будівництва і готовий результат.

Ваші фінансові можливості

Обов’язково потрібно врахувати свої фінансові можливості, щоб ваш будинок не перетворилася на довгобуд, який може затягнутися на десятки років. Адже пожити захочеться і вам, а не залишати його тільки онукам. Та й смаки у поколінь різні. Якщо все ж не впевнені у виборі готового плану, вам не допоміг ні інтернет, ні агентства або може ви хочете щоб ваш будинок був повністю унікальним, є можливість самим розпланувати кількість поверхів, кімнат, санвузлів, ванних, матеріалів, ландшафту двору. Все розкреслити і узаконити ваші креслення або вже будівництво в Бюро технічної інвентаризації або в інших органів, що мають дані повноваження. У будь-якому випадку потрібно пам’ятати, самостійне будівництво – це хоч і складний, але дуже захоплюючий процес. А кінцевий результат обов’язково буде вартий всіх витрачених зусиль!

За який термін можна побудувати будинок

Цей важливий параметр залежить від:

  • застосовуваної технології зведення;
  • складності проекту;
  • наявності комунікацій;
  • віддаленості споруди від міста;
  • професіоналізму будівельної бригади;
  • фінансових можливостей власника.

Кожен з цих факторів безпосередньо впливає на загальний темп будівництва. Наприклад, дерев’яний будинок будується набагато швидше цегляного: перший від 4 до 10 місяців, а другий від 6 до 15 місяців. В середньому на зведення коробки (фундамент, стіни, перекриття, покрівля) йде 3 місяці, оздоблювальні роботи – від 3 місяців до 1 року. При цьому в більшості випадків коробку після зведення залишають на зимовий період для усадки і після цього продовжують опорядження. У підсумку, будівництво житлового приватного будинку може займати від 3 місяців до 3 років.

Незважаючи на те, що будівництво будинку – досить складний процес, в результаті ви отримаєте справжній будинок своєї мрії, виконаний в повній відповідності з усіма своїми побажаннями.

Цікаві статті
Чи потрібно армувати фундамент?

Армування стрічкового фундаменту – процедура обов’язкова, без виконання якої неможливо гарантувати якісне зведення майбутньої споруди. Робота з армування фундаменту дуже важлива, але у виконанні не дуже складна і якщо розібратися…

30.04.2022
Перелік помилок, які найчастіше виникають під час будівництва?

У процесі будівництва будинку найменша помилка на одному з технологічних етапів може обійтися дуже дорого, тому потрібно максимально уважно ставитися до будь-якої деталі. Будівництво вимагає часу, професіоналізму і обдуманих дій…

28.04.2022
Як розрахувати вартість майбутнього будинку?

Сам процес будівництва – задоволення не дешеве. Остаточна вартість будівництва залежить від безлічі нюансів, і найважливіші з них ми розглянемо у цій статті. Вираховуючи, скільки коштує побудувати будинок в Україні,…

26.04.2022