З чого краще будувати та який матеріал обрати?

Якщо ви мрієте про заміський будинок, перш за все варто добре обдумати, для яких цілей буде використовуватися майбутня споруда. Якщо це дача для сезонного перебування – це один проект, будинок для постійного перебування – зовсім інший. 

Який матеріал для будівництва краще обрати і чому?

Вибір будівельного матеріалу залежить від низки супутніх чинників:

  • міцність і довговічність;
  • мікроклімат всередині житлових приміщень;
  • теплопровідність і шумоізоляція;
  • морозостійкість;
  • ціна.

Вибирати матеріал для будівництва потрібно з урахуванням всіх перерахованих вище параметрів, але головним критерієм є міцність, оскільки саме вона відповідає за конструкцію будівлі.

Найпопулярнішими матеріалами для будівництва зараз є:

  • дерево;
  • газоблоки;
  • керамічні блоки;
  • цегла;
  • камінь.

Будинки з дерева

Найбільш органічно будинок з дерева виглядає за містом – як варіант для проживання і відпочинку. Така споруда дає мінімальне навантаження на фундамент, що дозволяє заощадити кошти вже на першому етапі будівництва. Стіни такого будинку мають дуже хорошу теплоізоляцію: взимку це зберігає тепло, а влітку – прохолоду. Витрати на обігрів дерев’яної споруди будуть значно нижчими, ніж на обігрів цегляного будинку. Перевагою дерев’яних стін також є те, що вони можуть витримати необмежене число циклів заморожування і розморожування, через що термін служби дерев’яного будинку може перевищувати 100 років.

Особливу увагу слід звернути на сучасні каркасні будинки з дерева, високі теплоізоляційні властивості яких досягаються за рахунок використання мінеральної вати, як системи утеплення в поєднанні із сучасними парогідроізоляційними матеріалами. Завдяки цьому не лише на опаленні, а й на будівництві такого будинку можна значно зекономити. Крім того, перевагою такого будинку є можливість звести його в дуже стислі терміни без спеціальних вимог до місцевості та незалежно від пори року.

Будинки з газоблоків

З газоблоків будують будинки, котеджі, бані та інші споруди. Газоблоки виготовляються з однорідної суміші піску, цементу і вапна з додаванням спеціального порошку, щоб у блоці утворювалися невеликі наскрізні канали. Оскільки цей матеріал буває різних розмірів, має невелику вагу і легко піддається обробці, це робить монтаж набагато дешевшим. Такі блоки бувають різного формату і товщини, що дозволяє вибрати забудовнику оптимальний для індивідуального будівництва матеріал без зайвих витрат на додаткове утеплення. Хороші геометричні дані також дозволяють будувати будинки, що мають складну конструкцію. Крім всіх перерахованих переваг, вагомим аргументом у виборі саме цього матеріалу для будівництва стане його невисока вартість.

Будинки з цегли

Естетичний вигляд, довговічність, шумоізоляція роблять цей матеріал одним з найпопулярніших на ринку. На сьогодні саме з цегли будують наймасивніші конструкції. Вони відмінно протистоять дії природних факторів і при цьому мають привабливий зовнішній вигляд. Але ціна таких споруд у порівнянні з іншими матеріалами є досить високою. Стіни з цегли міцні, вогнетривкі, протистоять дії шкідників, не гниють, а тому більш довговічні. Такі характеристики ідеальні як для малоповерхового заміського будівництва, так і для зведення багатоповерхівок.

Будинки з керамічних блоків

Значну популярність серед матеріалів здобули набирають керамічні блоки. Таке будівництво проходить швидко, легко і дешево, а сам матеріал є екологічним і міцним. Споруда з цього матеріалу може бути багатоповерховою завдяки невеликій вазі та високій міцності. Також основними плюсами керамічних блоків є морозостійкість і шумоізоляція. Взимку в такому будинку не дуже холодно, бо він добре тримає тепло, а також завдяки своїй пористості чудово поглинає шум. Варто також підкреслити високу вогнестійкість керамічних блоків: споруда здатна витримати вогонь до 4-ох годин. Служитиме такий будинок не менше 150 років, а теплові характеристики стін при цьому не погіршаться.

Будинки з каменю

Камінь як матеріал для будівництва зараз використовується досить часто. Найбільшу популярність має камінь штучного походження. Кам’яні будинки не вимагають практично ніякого догляду, але при цьому протягом багатьох років не втрачають свого первісного вигляду. Їхні стіни виконані з натуральних, екологічно чистих матеріалів, що мають хороші звукоізоляційні властивості. Такі будинки міцні й довговічні. Під час зміцнення кам’яних конструкцій архітектор має можливість дати волю своїй фантазії: велика кількість розмірів, форм, кольору каменю дає простір для творчості. Поєднуючи різноманітні види матеріалу, можна зробити незвичні й оригінальні будинки-замки.

В усіх типах будинків існують три найважливіші частини – проект, матеріали і виконавці. Не варто нехтувати жодною з них. Але особливу увагу варто приділити проекту, адже саме він визначатиме вигляд і комфорт будинку, а також його остаточну ціну.

Під час створення проекту необхідно враховувати і супутні речі, розуміння і прорахунок яких відобразиться в процесі будівництва і під час експлуатації будинку. Якісно зроблений проект дозволяє зекономити на майбутньому будівництві та догляді за будинком до 40 % витрат.

Ми виконуємо детальні проекти всіх етапів будівництва: від фундаменту – до моменту заселення у власний дім. Підраховуємо ринкову вартість та кількість необхідних матеріалів.

Цікаві статті
Чи потрібно армувати фундамент?

Армування стрічкового фундаменту – процедура обов’язкова, без виконання якої неможливо гарантувати якісне зведення майбутньої споруди. Робота з армування фундаменту дуже важлива, але у виконанні не дуже складна і якщо розібратися…

30.04.2022
Перелік помилок, які найчастіше виникають під час будівництва?

У процесі будівництва будинку найменша помилка на одному з технологічних етапів може обійтися дуже дорого, тому потрібно максимально уважно ставитися до будь-якої деталі. Будівництво вимагає часу, професіоналізму і обдуманих дій…

28.04.2022
Як розрахувати вартість майбутнього будинку?

Сам процес будівництва – задоволення не дешеве. Остаточна вартість будівництва залежить від безлічі нюансів, і найважливіші з них ми розглянемо у цій статті. Вираховуючи, скільки коштує побудувати будинок в Україні,…

26.04.2022