Альтанки
Пусто
Популярні запитання
Що таке альтанка, повітка чи бесідка?

Альтанка – оглядовий майданчик під накриттям, оформлений легкими бортиками або колонами, призначений для споглядання навколишньої природи.

Раніше альтанкою називали виступ бельведера у вигляді архітектурного елемента. Тобто альтанка була частиною будинку або іншої архітектурної конструкції. Але з часом такі оглядові майданчики стали встановлювати окремо від будинку в мальовничому місці саду або парку. Так як по суті альтанка є оглядовим майданчиком, її часто встановлювали на схилі перед крутим спуском або обривом. В Італії, де імовірно з’явилося поняття альтанки, її стали робити в парках епохи бароко у вигляді легкої, вишуканої конструкції. Можна сказати, що вже в наш час альтанка може розглядатися в якості різновиду бесідки. Так само як і бесідка, альтанка служить укриттям від негоди, декоративним елементом саду і просто місцем для відпочинку. Але конструкція альтанки більш відкрита, щоб виконувати функції оглядового майданчика, а в бесідках або павільйонах частіше встановлюють столи з лавками для застіль.

З яких матеріалів роблять альтанки, бесідки?

Матеріали для будівництва бесідки

Бесідки споруджують з дерева (брусів, дошок або колод), каменю, цегли, кованого металу або пластику. Перш за все, важлива гармонія зовнішності  бесідки з іншими будівлями. Тому при її будівництві застосовують деталі і забарвлення, які перегукуються з тими чи іншими елементами на ділянці. Все це – рекомендації, але не обов’язкові умови. Деревина і кування з металу – універсальні матеріали. Бесідки з них вдало поєднуються з будь-яким котеджем. Добре виглядають і кам’яні споруди. Бесідки з каменю і металу – конструкції найбільш довговічні, але їх зведення – заняття недешеве. Крім того, метал нагрівається на сонці. Правда, так чи інакше, бесідка  повинна бути затінена деревами від прямих променів сонця, тому цей недолік нівелюється. Зате безпосередньо всередині такої будови можна обладнати барбекю і розводити відкритий вогонь.

Чи потрібен фундамент для альтанки?

Важко уявити собі відпочинок біля власного будинку чи на дачі без альтанки. Тут так приємно провести теплий вечір, смакувати вино і гарячий шашлик… Але якщо Вам тільки належить побудувати цю альтанку, почніть з вибору фундаменту. Отже, який же фундамент використовувати?

Давайте розберемося разом. Є кілька видів фундаментів, і для альтанки, по суті, підійде будь-який. Ці види фундаментів розрізняються по конструкції і кількості матеріалів. Щоб знати, що являють собою ці види фундаментів, розглянемо кожен з них окремо.

Як визначити необхідний розмір альтанки, бесідки?

Альтанка – це не тільки прикраса і доповнення ландшафтного дизайну, але і одне з найулюбленіших місць відпочинку для всієї родини. У ній так приємно збиратися за обідом або вечерею, відзначати свята або просто розслабитися з друзями. Розміри альтанки відіграють ключову роль при виборі конструкції.

Для компанії з 6-8 чоловік, досить буде споруди від 9 м2.

Для компанії з 10-12 гостей, потрібно споруда 12 м2.

Для компанії з 18-20 чоловік підійде альтанка розміром 24 м2.

Як закріпити дерев’яні колони до фундаменту?

При монтажі будь-яких дерев’яних конструкцій на фундамент необхідна надійна гідроізоляція на кордоні двох різнорідних матеріалів. Бетон при порушенні гідроізоляції фундаменту здатний забезпечити капілярне підсмоктування ґрунтових вод; між тим зволоження згубно для деревини.

Там, де передбачається контакт з водою або вологим повітрям, деревина, по можливості, захищається від вогкості просоченням оліфою або олійними складами.

При будівництві альтанок, навісів, козирків та інших споруд з дерева, неодмінно доведеться зіткнутися з проблемою кріплення несучого стовпа до бетонної фундаментної основи. Безумовно, найкращим варіантом, для установки дерев’яного опорного є  його монтаж вище рівня землі, так як в землі дерев’яні стовпи гниють.

Найбільшого поширення, в такому кріпленні стовпа, отримали металеві конструкції, іменовані як анкер до бетону, а так же швелер, куточки, смуга і для вертикальних балок шпильки з різьбленням. Існують різні види такого з’єднання.

Як визначити найкраще місце для альтанки?

Щоб на дачі з`явилася альтанка, одного бажання замало. Треба ретельно продумати, де краще встановити її і як облагородити. Тільки в цьому випадку будова перетвориться в ідеальне місце для відпочинку. Альтанка – це спосіб нагадати, що дача існує не тільки для городніх робіт, але ще і для відпочинку на природі. Але це корисне споруда не з`явиться на ділянці сама по собі. Давайте розбиратися, як вибрати для неї місце.

Як захистити деревину від впливу зовнішнього середовища?

Деревина, є одним з найбільш стійких природних будівельних матеріалів. Про це свідчать хоч би й численні, добре збережені пам’ятки дерев’яного зодчества. Проте деревина віддячить нам своєю красою і довговічністю лише тоді, коли захистимо її відповідними захисними засобами.

Деревина, як і будь-який натуральний матеріал, піддається біодеградації. Дерев’яні конструкції першу чергу піддаються впливу атмосферних факторів, дії мікроорганізмів, таких як бактерії, грибки, а також комах. Окрім згаданих загроз, небезпечним для дерев’яної конструкції також є вогонь. Проте всім цим явищам можна запобігти шляхом застосування відповідних захисних засобів.

Як захистити металеві конструкції від впливу зовнішнього середовища?

Корозія металів — це процес руйнування верхнього шару металів в результаті хімічної, електрохімічної або фізико-хімічної реакції з навколишнім середовищем.

Метал використовується для виготовлення найрізноманітніших виробів, в тому числі і при виготовленні гойдалок. Висока міцність, стійкість до зношування, деформацій, впливу вологості, ультрафіолету і перепадів температурного режиму, простота монтажу і доступна ціна – все це робить сталеві профілі надзвичайно популярними при зведенні гойдалок. Для поліпшення експлуатаційних властивостей конструкції необхідно додатково захистити метал від корозії. Сучасні технології обробки спрямовані на припинення і придушення розвитку цих процесів, збереження і підтримання працездатності сталевих елементів протягом тривалого періоду, тобто збільшення терміну служби. Комплекс захисних заходів вибирається виходячи з аналізу умов експлуатації металоконструкцій.

Чи потрібен проект для монтажу альтанки, бесідки чи накриття?

Перш ніж розпочинати будівництво, необхідно розробити відповідну документацію.

Це стосується і зведення альтанки своїми руками: креслення і розміри, схеми, ескізи і проекти майбутніх будівель дадуть чітке уявлення про форму конструкції, матеріалах, необхідних для будівництва, розташування всіх конструктивних елементів. Комплекс графічних документів дозволить розрахувати вартість будівництва і уникнути необґрунтованих фінансових витрат.

Які бувають альтанки, бесідки, (форми, розміри, конструктивні особливості)?

Наявність альтанки на будь-якій ділянці перетворює її на зону для відпочинку. Невелика чи габаритна конструкція, де можна провести час, сховатися від сонця або дощу, а також від настирливих сусідів, посидіти в колі рідних і близьких, це і є альтанкою. Переваг і сильних сторін у такій будівлі безліч, тому про доцільність зведення подібної споруди не доводиться говорити. Зупинимося на різновидах альтанок. Поширені форми і розміри представляють перед нами широкий асортимент всіляких видів альтанок.

Цікаві статті
Які бувають альтанки, бесідки (форми, розміри, конструктивні особливості)?

Наявність альтанки на будь-якій ділянці перетворює її на зону для відпочинку. Невелика чи габаритна конструкція, де можна провести час, сховатися від сонця або дощу, а також від настирливих сусідів, посидіти в…

14.04.2022
Чи потрібен проект для монтажу альтанки, бесідки чи накриття?

Перш ніж розпочинати будівництво, необхідно розробити відповідну документацію. Це стосується і зведення альтанки своїми руками: креслення і розміри, схеми, ескізи і проекти майбутніх будівель дадуть чітке уявлення про форму конструкції,…

12.04.2022
Як визначити найкраще місце для альтанки?

Щоб на дачі з`явилася альтанка, одного бажання замало. Треба ретельно продумати, де краще встановити її і як облагородити. Тільки в цьому випадку будова перетвориться в ідеальне місце для відпочинку. Альтанка…

10.04.2022
Виникли запитання?
Якщо у вас виникли запитання напишіть нам і ми вам зателефонуємо.