З яких матеріалів роблять альтанка, бесідки?

Матеріали для будівництва бесідки

Бесідки споруджують з дерева (брусів, дощок або колод), каменю, цегли, кованого металу або пластику. Перш за все, важлива гармонія зовнішності  бесідки з іншими будівлями. Тому при її будівництві застосовують деталі і забарвлення, які перегукуються з тими чи іншими елементами на ділянці. Все це – рекомендації, але не обов’язкові умови. Деревина і кування з металу – універсальні матеріали. Бесідки з них вдало поєднуються з будь-яким котеджем. Добре виглядають і кам’яні споруди. Бесідки з каменю і металу – конструкції найбільш довговічні, але їх зведення – заняття недешеве. Крім того, метал нагрівається на сонці. Правда, так чи інакше, бесідка  повинна бути затінена деревами від прямих променів сонця, тому цей недолік нівелюється. Зате безпосередньо всередині такої будови можна обладнати барбекю і розводити відкритий вогонь.

Споруди з дерева

Дерево – найбільш популярний матеріал для зведення альтанок. Різні дерев’яні елементи у вигляді колод, дошок, брусків, фанери є в будь-якому дворі. Деревина легко піддається обробці, інструменти, необхідні для будівництва конструкцій з дерева, є в арсеналі майже кожного господаря. Альтанки з дерева довговічні і органічно вписуються в оформлення будь-якої дачної ділянки.

Альтанки з цегли

Застосовуючи для будівництва альтанки цеглу, отримують монументальну і довговічну споруду. Такі конструкції можуть бути як відкритими, так і закритими. В останньому варіанті їх оснащують дверима, вікнами і виходить будова, що цілком може служити як літня кухня або гостьовий будиночок.

Альтанки з бетону та природнього каменю

Відмінно вписуються в дачний пейзаж альтанки, які містять в своїй конструкції бетон чи кам’яну кладку. Особливо органічно з такими будівлями поєднуються розташовані неподалік мальовничі альпійські гірки з камінням і мощені доріжки. Але якщо у вас немає достатнього досвіду в роботі з природним каменем, для кладки краще запросити фахівця. Після завершення робіт по укладанню натурального каменю, необхідно обробити поверхню спеціальним лаковим складом. Це може істотно вплинути на довговічність кладки.

Металеві конструкції

Альтанки з металу досить часто зустрічаються в дачному екстер’єрі. Побудовані з металевого профілю споруди мають легкий ажурний зовнішній вигляд, хоча вони досить міцні і довговічні. Служити такі альтанки можуть кілька десятків років. Однак зведення металевих конструкцій вимагає наявності зварювального апарату і деякого досвіду роботи з ним. Метал відмінно комбінується з іншими матеріалами. І для покриття покрівлі в металевих альтанках використовують полікарбонат, профнастил, дерево і інші, наявні під рукою матеріали. Поєднання металу з іншими матеріалами дозволяє пустити в хід все, що є у вас в наявності.

Альтанки зі скла

Альтанка на присадибній ділянці – традиційний елемент благоустрою. Якщо місце для альтанки підібрано вірно, незабаром вона стає улюбленим місцем відпочинку. Сучасні будівельні технології дозволяють продовжити використання цього легкого споруди і на холодну пору року, для цього застосовують засклення в різних варіантах.

Альтанки з застосуванням полікарбонату

Особливо привабливо і актуально виглядають альтанки з полікарбонату. Цей матеріал легкий, міцний і пластичний. Завдяки гнучкості листів полікарбонату, можна надати конструкції будь-яку бажану форму. Крім того, полікарбонат бездоганно поєднується з іншими матеріалами: металопрофіль, дерево, профільний пластик, натуральний камінь, цегла та інше. Світлопроникність і різноманітна колірна палітра матеріалу сприяє широкому застосуванню полікарбонату як покрівельного матеріалу.

Альтанки з підручних матеріалів

Часто конструкції альтанок виконують з матеріалів, надлишки яких залишилися після будівництва дачних будинків або інших будівель. Але може використовуватися і інша зовсім несподіване сировину. Можна також зустріти оригінальні рішення.

Альтанки з піддонів

Ідея застосування для будівництва альтанки дерев’яних піддонів багатьом дачникам припала до душі. Фото, що викладаються умільцями в інтернеті, можна використовувати для наочності при зведенні альтанок.

Усе в ваших руках.

Цікаві статті
Які бувають альтанки, бесідки (форми, розміри, конструктивні особливості)?

Наявність альтанки на будь-якій ділянці перетворює її на зону для відпочинку. Невелика чи габаритна конструкція, де можна провести час, сховатися від сонця або дощу, а також від настирливих сусідів, посидіти в…

14.04.2022
Чи потрібен проект для монтажу альтанки, бесідки чи накриття?

Перш ніж розпочинати будівництво, необхідно розробити відповідну документацію. Це стосується і зведення альтанки своїми руками: креслення і розміри, схеми, ескізи і проекти майбутніх будівель дадуть чітке уявлення про форму конструкції,…

12.04.2022
Як визначити найкраще місце для альтанки?

Щоб на дачі з`явилася альтанка, одного бажання замало. Треба ретельно продумати, де краще встановити її і як облагородити. Тільки в цьому випадку будова перетвориться в ідеальне місце для відпочинку. Альтанка…

10.04.2022