Як визначити найкраще місце для альтанки?

Щоб на дачі з`явилася альтанка, одного бажання замало. Треба ретельно продумати, де краще встановити її і як облагородити. Тільки в цьому випадку будова перетвориться в ідеальне місце для відпочинку. Альтанка – це спосіб нагадати, що дача існує не тільки для городніх робіт, але ще і для відпочинку на природі. Але це корисне споруда не з`явиться на ділянці сама по собі. Давайте розбиратися, як вибрати для неї місце.

Місце для альтанки вибирайте з урахуванням її призначення.

  • Якщо плануєте в літньому будиночку обідати і приймати гостей, розташовуйте його ближче до кухні, щоб було зручно приносити й переносити посуд і частування.
  • Якщо альтанка призначена для спокійного відпочинку, виділіть для неї саме тихе і затишне місце.
  • Якщо ж хочете використовувати альтанку, щоб перечекати спеку полудня, сховатися від дощу або просто посидіти і перевести дух, вибирайте саме мальовниче місце. Влаштувавши собі хвилинку відпочинку, ви зможете милуватися красивими видами свого саду.

Якщо в межах ділянки є водойма, не пропустіть нагоду поставити альтанку поруч з ним. Вид води діє заспокійливо, тому кращого місця для відпочинку вам не знайти. Не забувайте, що альтанка сама по собі є прикрасою саду. Тому при виборі розташування подумайте, як вона змогла б показати себе у всій красі. Щоб зробити акцент на літньому куточку відпочинку, виділіть їй містечко на кордоні садових зон, по кутах ділянки або недалеко від вхідної зони.

Невдалі місця для альтанки.

В`їзна зона і парковка. Тут завжди шумно і пильно.

Дитячий майданчик. Добре, якщо майданчик для ігор буде в полі видимості. Однак якщо розташувати її занадто близько до альтанки, про повноцінний відпочинок можна забути. Виняток становлять хіба що навіси, які спеціально створені для проведення часу з дітьми.

Відносно розміру ділянки


На 6 сотках взагалі дуже важко збагнути, де можна поставити альтанку. Розташовувати альтанку в центрі саду не має ніякого сенсу: споруда візуально сильно скоротить розміри ділянки. А ось газон і кругова доріжка посередині, навпаки, створять гармонійний садовий простір в такому малому саду. З альтанкою найпростіше прив’язатися до одного з далеких кутів ділянки. Щоб захистити цю відкриту садову зону від сторонніх поглядів, вздовж паркану бажано посадити щільні лаштунки з дерев і високих чагарників.

На ділянках площею 10-16 соток варіантів вдалого розташування альтанки набагато більше. Можна розташувати альтанку на сонячному місці посеред ділянки і задекорувати її рослинами. В більшості випадків будинки на таких ділянках будують вже не при дорозі, а в глибині саду. Тоді альтанку можна поставити як у вхідній зоні, так і в тильній частині саду.

У великих садах (30 соток і більше) бажано споруджувати кілька альтанок і майданчиків для відпочинку. Як правило, це одна простора альтанка для великих застіль і кілька маленьких, де можна попити чай або каву, почитати, помилуватися на водойму і ін. При виборі місця для них потрібно враховувати, щоб вони розташовувалася в тих частинах саду, звідки відкриваються найкрасивіші види.

Площа місця відпочинку залежить, насамперед, від тих соток, які відведені вашому будинку. Тому одна зона може разюче відрізнятися від іншої. Крім власне альтанки (навісу) місце відпочинку включає в себе вогнище для приготування шашлику або барбекю з усіма необхідними аксесуарами. Тут же розташовуються лежаки або гамаки для відпочинку, парасольки від сонця, гойдалки і т.д.

Розміри майданчиків багато в чому залежать від рослинного оточення: дерев, чагарників, різних рослин, квітів, їх щільності та висоти. При площі зони відпочинку менше 10-15 м2 виникає відчуття обмеженості. У цьому випадку не слід обмежувати майданчик з усіх боків кущами – створюється замкнутий простір, що не продувається, який приверне комах. Оптимальний варіант – залишати одну-дві «зелені стінки» відкритими.

У одна з основних вимог до зони відпочинку на ділянці – вона повинна бути привабливою і зручною в будь-який час року, незалежно від сезону і погоди.

Цікаві статті
Які бувають альтанки, бесідки (форми, розміри, конструктивні особливості)?

Наявність альтанки на будь-якій ділянці перетворює її на зону для відпочинку. Невелика чи габаритна конструкція, де можна провести час, сховатися від сонця або дощу, а також від настирливих сусідів, посидіти в…

14.04.2022
Чи потрібен проект для монтажу альтанки, бесідки чи накриття?

Перш ніж розпочинати будівництво, необхідно розробити відповідну документацію. Це стосується і зведення альтанки своїми руками: креслення і розміри, схеми, ескізи і проекти майбутніх будівель дадуть чітке уявлення про форму конструкції,…

12.04.2022
Як закріпити дерев’яні колони до фундаменту?

Загальні принципи При монтажі будь-яких дерев’яних конструкцій на фундамент необхідна надійна гідроізоляція на кордоні двох різнорідних матеріалів. Бетон при порушенні гідроізоляції фундаменту здатний забезпечити капілярне підсмоктування ґрунтових вод; між тим…

08.04.2022