Чи потрібен фундамент для альтанки?

Важко уявити собі відпочинок біля власного будинку чи на дачі без альтанки. Тут так приємно провести теплий вечір, смакувати вино і гарячий шашлик… Але якщо Вам тільки належить побудувати цю альтанку, почніть з вибору фундаменту. Отже, який же фундамент використовувати?

Давайте розберемося разом. Є кілька видів фундаментів, і для альтанки, по суті, підійде будь-який. Ці види фундаментів розрізняються по конструкції і кількості матеріалів. Щоб знати, що являють собою ці види фундаментів, розглянемо кожен з них окремо.

Вибір…

Як і для будівництва житлових будинків, так і для будівництва альтанки використовуються різні типи фундаменту. Вони відрізняються конструкцією, матеріалами для виготовлення і технологією пристрою. Їх вибір залежить від багатьох факторів, основні з яких:

  • загальна вага конструкції;
  • характер ґрунту на будівельному майданчику;
  • рівень залягання ґрунтових вод.

Все ж, при виборі фундаменту, ваша головна задача – зробити так, щоб він був достатньо надійним і міцним. Для цього давайте розглянемо різні типи підстав.

Стовпчастий фундамент

Він складається з квадратних або круглих стовпів, які заглиблені в ґрунт на певній дистанції один від одного. Цей крок залежить від площі майбутньої альтанки. Розрахувати глибину фундаменту можна, враховуючи особливості ґрунтів і характеристик матеріалу, який використовується для спорудження будівлі.

Дерев’яні альтанки не роблять серйозного вагового впливу на фундамент, так що Вам не потрібна надміцна основа.

Фундамент оснащується стовпчиками з бетону із застосуванням армування. Матеріал – цегла або бетону. Нерідко матеріали комбінують. Підземна частина опори споруджується із залізобетону, надземна – з цегли.

На стовпчастий фундамент встановлюється дерев’яна або цегляна конструкція альтанки. Але в останньому випадку, потрібно об’єднати стовпи бетонним поясом. Для бетонної обв’язки споруджується опалубка з дошок.

з дерев’яних стовпів
з залитого бетону
приклад армування бетону

Стрічковий фундамент або стрічковий фундамент на опорах

Його конструкція складніша і вимагає більше трудовитрат для його будівництва, а також грошей для покупки матеріалів. Така основа прекрасно підходить для спорудження альтанки з дерева або цегли. Якщо нижню частину стін будувати з цегли або каменю, вибирайте саме такий тип фундаменту, тому що готовий бетонний пояс буде входити в конструкцію альтанки.

Монолітна плита

Фундамент споруджується під великі і важкі споруди, тому що здатний витримати високе навантаження. Але пам’ятайте, що є також два види основи монолітного фундаменту:

  • Мілкозаглублені;
  • Глибокого заглиблення.

Мілкозаглублені монолітні фундаменти – це те, що потрібно для будівництва альтанки. Основою буде служити бетонований майданчик, на який можна буде класти цеглу або споруджувати конструкції з деревини.

Крім того, у майбутній споруді вже є основа для облаштування будь-якого типу підлоги – від ламінату до наливних підлог.

Монтувати монолітну площадку – заняття довге і складне. Найбільш трудомісткий процес – виготовлення і заливка бетону в опалубку. Це потрібно зробити дуже швидко, за один підхід.

Монолітний фундамент універсальний, тому що він підійде для спорудження на будь-якому типі ґрунту. А оскільки монолітна плита володіє великою опорною площею, навантаження на ґрунт зменшується, і конструкція не буде деформуватися при осіданні ґрунту. Завдяки цьому надійність споруди автоматично зростає.

Щоб монолітний фундамент витримував ще більші навантаження, створювані розміщеною на ній будівлею, проведіть його армування, навіть якщо він використовується для монтажу легкої альтанки.

При монтажі альтанки використовується армована монолітна плита товщиною 250-300 мм, яка заглиблюється в грунт на 150-200 мм. Вона буде підніматися над поверхнею землі на 100-120 мм. Рекомендуємо будувати альтанку на височині, щоб вода під час дощу не вбиралася в ґрунт навколо фундаментної плити і не підмивала при цьому шари підсипання.

Фундамент з гвинтових паль

Гвинтовий фундамент підходить для альтанки нітрохи не менше, ніж попередні варіанти. Він має навіть кілька переваг над конструкціями з бетону. Візуально такий фундамент робить альтанку легшою і естетичною. Монтаж такого виду фундаменту займає при злагодженості роботи не більше одного дня, при цьому не потрібні ніякі підготовчі операції.

Головною перевагою конструкції являється те, що вона підійде для ділянки з великою кількістю нерівностей, з пересіченою поверхнею землі і значними перепадами висоти. У цій ситуації на допомогу приходить саме свайно-гвинтовий фундамент.

Для таких легковажних конструкцій, як альтанки, використовуються палі, які мають позначення СВС-57, СВС-76 або СВС-89. Цифра на маркуванні вказує на діаметр труби, до якої приєднані лопаті гвинта для вкручування опори в ґрунт.

Є палі з великим діаметром стовбура, але їх частіше використовують для спорудження масових будівель, яким потрібна точка опори з великою площею. Наприклад, вони використовуються для дерев’яних будинків, які будуються з бруса і колод.

Щоб спорудити гвинтові палі на одному рівні, досить вкрутити їх в ґрунт на одну і ту ж глибину. Надземна частина має різну висоту, але металеві підошви повинні бути виміряні за рівнем.

Успіхів вам.

Цікаві статті
Які бувають альтанки, бесідки (форми, розміри, конструктивні особливості)?

Наявність альтанки на будь-якій ділянці перетворює її на зону для відпочинку. Невелика чи габаритна конструкція, де можна провести час, сховатися від сонця або дощу, а також від настирливих сусідів, посидіти в…

14.04.2022
Чи потрібен проект для монтажу альтанки, бесідки чи накриття?

Перш ніж розпочинати будівництво, необхідно розробити відповідну документацію. Це стосується і зведення альтанки своїми руками: креслення і розміри, схеми, ескізи і проекти майбутніх будівель дадуть чітке уявлення про форму конструкції,…

12.04.2022
Як визначити найкраще місце для альтанки?

Щоб на дачі з`явилася альтанка, одного бажання замало. Треба ретельно продумати, де краще встановити її і як облагородити. Тільки в цьому випадку будова перетвориться в ідеальне місце для відпочинку. Альтанка…

10.04.2022