Як визначити необхідний розмір альтанки, бесідки?

Альтанка – це не тільки прикраса і доповнення ландшафтного дизайну, але і одне з найулюбленіших місць відпочинку для всієї родини. У ній так приємно збиратися за обідом або вечерею, відзначати свята або просто розслабитися з друзями. Розміри альтанки відіграють ключову роль при виборі конструкції.

Для компанії з 6-8 чоловік, досить буде споруди від 9 м2.

Для компанії з 10-12 гостей, потрібно споруда 12 м2.

Для компанії з 18-20 чоловік підійде альтанка розміром 24 м2.

Питання габаритів актуальне як при будівництві альтанки своїми руками, так і при замовленні готового виробу. Це не дивно, адже хочеться, щоб всім членам сім’ї і майбутнім гостям не тільки вистачило місця, але і було комфортно. В такій споруді має бути зручно не тільки сидіти, але й пересуватися, тобто простір для проходу. Також слід враховувати загальний ландшафт присадибної території. Будова повинна гармонійно вписуватися в стиль ділянки. Крім того, не дуже вдале рішення на тлі невеликого будинку відбудовувати гігантську альтанку.

Альтанка на 8 осіб

В такій споруді з комфортом може розміститися сім’я. Розмір альтанки на 8 осіб стартує від 9 м2 або 3х3 м. Така альтанка чудово впишеться в будь-який заміський ландшафт і буде гармонійно виглядати на ділянці.

Головні особливості альтанки:

  • місткість – тут з легкістю розміститься як сім’я, так і досить чисельна компанія;
  • компактні габарити дозволяють встановити дану споруду практично на будь-якій ділянці;
  • доступна вартість – альтанка з розмірами 3х3 не буде надто сильним ударом по сімейному бюджету;
  • естетика – існує великий вибір різноманітних конструкцій: прямокутних, квадратних, шестигранних і так далі, кожен знайде варіант за смаком.

Розмір альтанки на 8 осіб (від 9 м2) – один з найбільш затребуваних і популярних. Найчастіше виріб виготовляють з дерева, з огляду на те, що це екологічний, натуральний, надійний і красивий матеріал. Крім того, сучасні просочення дають можливість відмінно протистояти шкідникам, бактеріям і атмосферних явищ.

Альтанка на 10 осіб

Розміри альтанки на 10 осіб – від 12 м2. Вони дозволяють проводити свята та заходи на відкритому повітрі, збиратися великою родиною, влаштовувати веселі посиденьки з друзями.

Ця будівля також найчастіше виконується з дерева і володіє наступними перевагами:

  • тут вільно поміститися велика сім’я або компанія;
  • різноманіття дизайнерських рішень дозволяє вибрати прямокутну, шести або восьмигранну варіацію з різним декором;
  • незважаючи на відмінну місткість, такі розміри альтанки на 10 чоловік прекрасно дозволяють їй з легкістю розміститися навіть на невеликому заміському ділянці;
  • даний формат споруд дуже зручний для обладнання зони на відкритому повітрі в кафе або ресторані.

Крім того, розмір альтанки на 10 осіб дає можливість встановити мангал і готувати смачні страви навіть коли погода не дуже сприяє цьому. Даний варіант універсальний, він підходить як для домашнього, так і для комерційного використання.

Альтанка на 20 осіб

Альтанка на 20 чоловік, розміри якої починаються від 24 м2 – це оптимальне рішення не тільки для весілля, Дня народження і будь-якого іншого заходу. Вибравши таку конструкцію для домашнього використання можливо з комфортом розмістити як велику компанію або всіх членів сім’ї, включаючи далеких родичів, так і масу корисних речей. Наприклад, розмір альтанки на 20 осіб дає можливість спорудити в ній стаціонарну піч барбекю. Деякі вважають за краще обгородити частину споруди і влаштувати там господарський блок. Все залежить від фантазії і креативу власника.

Цікаві статті
Які бувають альтанки, бесідки (форми, розміри, конструктивні особливості)?

Наявність альтанки на будь-якій ділянці перетворює її на зону для відпочинку. Невелика чи габаритна конструкція, де можна провести час, сховатися від сонця або дощу, а також від настирливих сусідів, посидіти в…

14.04.2022
Чи потрібен проект для монтажу альтанки, бесідки чи накриття?

Перш ніж розпочинати будівництво, необхідно розробити відповідну документацію. Це стосується і зведення альтанки своїми руками: креслення і розміри, схеми, ескізи і проекти майбутніх будівель дадуть чітке уявлення про форму конструкції,…

12.04.2022
Як визначити найкраще місце для альтанки?

Щоб на дачі з`явилася альтанка, одного бажання замало. Треба ретельно продумати, де краще встановити її і як облагородити. Тільки в цьому випадку будова перетвориться в ідеальне місце для відпочинку. Альтанка…

10.04.2022