Як захистити металеві конструкції від впливу зовнішнього середовища?

Корозія металів — це процес руйнування верхнього шару металів в результаті хімічної, електрохімічної або фізико-хімічної реакції з навколишнім середовищем.

Метал використовується для виготовлення найрізноманітніших виробів, в тому числі і при виготовленні гойдалок. Висока міцність, стійкість до зношування, деформацій, впливу вологості, ультрафіолету і перепадів температурного режиму, простота монтажу і доступна ціна – все це робить сталеві профілі надзвичайно популярними при зведенні гойдалок. Для поліпшення експлуатаційних властивостей конструкції необхідно додатково захистити метал від корозії. Сучасні технології обробки спрямовані на припинення і придушення розвитку цих процесів, збереження і підтримання працездатності сталевих елементів протягом тривалого періоду, тобто збільшення терміну служби. Комплекс захисних заходів вибирається виходячи з аналізу умов експлуатації металоконструкцій.

Як відбувається корозія

У повсякденному житті її називають іржею. Корозія виникає в результаті контакту металу з киснем. Тому захист сталевих конструкцій від іржі обов’язково передбачається ще на початковому етапі проектування.

Корозія вражає поверхню виробу під впливом різних факторів:

 • перепади температурного режиму;
 • збільшена вологість.

Вплив на метал агресивного середовища також може запустити процес окислення.

Види антикорозійного захисту

Умовно способи, що забезпечують захист металевих конструкцій від іржі, можна розділити на:

 • методи, що передбачають вплив на навколишнє середовище;
 • способи захисту металу;
 • комбінований метод.

Перший спосіб передбачає видалення з повітря вологи або інших агресивних сполук, а також підтримання оптимальної температури. Даний метод добре працює, але на практиці його можна застосувати далеко не завжди.

Другий спосіб більш зручний. Його суть полягає в нанесенні на металоконструкцію захисного складу. В даний час на профільному ринку наданий широкий асортимент спеціальних засобів. Вони розрізняються ефективністю і технологією нанесення.

Як захистити металоконструкції від ґрунтової корозії

Рівень агресивності ґрунту залежить від ряду факторів: показник вологості, пористість, аерація, електропровідність, pH, наявність у складі розчинених солей. Виділяють активний і пасивний захист металоконструкцій від ґрунтової корозії.

Ще один спосіб боротьби з ґрунтовою корозією – електрохімічний захист металоконструкції. Для попередження появи іржі на сталевих виробах, що будуть знаходитися в землі, проводиться їх обробка так званими протекторами, в якості яких можуть виступати алюміній і його сплави, магній, цинк.

Лакофарбові покриття

Спеціальні фарби – простий і ефективний засіб для підвищення антикорозійних властивостей металоконструкцій. Переваги даного способу полягають у наступному:

 • адекватна ціна;
 • простота нанесення. Обробку можна проводити на будівельному майданчику або на вже готових поверхнях;
 • універсальність. Фарбу можна нанести на конструкції будь-яких форм і розмірів;
 • довговічність захисного покриття;
 • ізоляція металу від негативного впливу.

Обробка проводиться за аналогією з малярськими роботами. З поверхні потрібно видалити бруд, шорсткості і окалини. Потім вона піддається знежирення. На підготовлену поверхню спочатку наноситься ґрунтовка, а потім йдуть кілька тонких шарів фарби.

Щоб забезпечити якісний захист, необхідно дотримуватися правил:

 • працювати тільки з сухою і чистою поверхнею;
 • приступати до фарбування безпосередньо після підготовки конструкції;
 • наносити наступний шар тільки після повного висихання попереднього.

Види фарб

Великий асортимент складів ставить користувача перед нелегким вибором: чим краще фарбувати? Для металоконструкцій розроблені засоби, що забезпечують антикорозійний захист:

 • акрилові;
 • спеціальні склади;
 • масляні;
 • емаль.

Спеціальні фарби призначені для обробки металоконструкцій. Їх особливості: вогнестійкість, стійкість до перепадів температурного режиму, а також підвищений рівень антикорозійного захисту.

Технологія підготовки поверхні, очищення металу

Механічне очищення проводиться вручну абразивними матеріалами або за допомогою електричного шліфувального інструменту до тих пір, поки від пухких буро-коричневих частинок не залишиться навіть слідів. У промислових масштабах використовують піскоструминні апарати для обробки великих площ або великих об’єктів.

Хімічний метод видалення слідів корозії допомагає нейтралізувати або перетворити “з’їдену” корозією ділянку. Перетворювач (нейтралізатор) іржі наноситься на механічно очищену підготовлену підкладку. Після цього спостерігаємо реакцію “посиніння” (почорніння) локальних скупчень. Повторюємо нанесення засобу до зникнення коричневих плям.

У разі наявності плям, цяток, що вказують на присутність “рудого шкідника” навіть після очищення і немає можливості видалити більше, застосовуйте ґрунтовку по іржі перед нанесенням алкидной фарби. Грунтування проводимо в одне покриття, далі йдуть два шари барвистого речовини, згідно з технічним описом. Даними діями ви збільшуєте термін служби фінішної фарбування.

Невеликі хитрощі

Забарвлення проводиться для вирішення двох завдань: забезпечення захисту металу від корозії і надання конструкції естетичності. Щоб фарбування було максимально якісним, необхідно дотримуватися кількох правил:

 • починати роботу потрібно з вигинів і кутів, щоб уникнути появи патьоків після висихання поверхні;
 • якщо для забарвлення використовується пістолет, то він повинен знаходитися на однаковій відстані від робочої поверхні, в іншому випадку шар буде нерівномірним;
 • після очищення конструкції необхідно додатково продути її компресором, щоб видалити невидимі оку частинки сміття.

Процедуру рекомендується проводити при t від + 5 до +25 ° C. Якщо температурний режим не підпадає під ці умови, то адгезивні властивості фарби погіршуються.

Цікаві статті
Які бувають альтанки, бесідки (форми, розміри, конструктивні особливості)?

Наявність альтанки на будь-якій ділянці перетворює її на зону для відпочинку. Невелика чи габаритна конструкція, де можна провести час, сховатися від сонця або дощу, а також від настирливих сусідів, посидіти в…

14.04.2022
Чи потрібен проект для монтажу альтанки, бесідки чи накриття?

Перш ніж розпочинати будівництво, необхідно розробити відповідну документацію. Це стосується і зведення альтанки своїми руками: креслення і розміри, схеми, ескізи і проекти майбутніх будівель дадуть чітке уявлення про форму конструкції,…

12.04.2022
Як визначити найкраще місце для альтанки?

Щоб на дачі з`явилася альтанка, одного бажання замало. Треба ретельно продумати, де краще встановити її і як облагородити. Тільки в цьому випадку будова перетвориться в ідеальне місце для відпочинку. Альтанка…

10.04.2022