Як закріпити дерев’яні колони до фундаменту?

Загальні принципи

При монтажі будь-яких дерев’яних конструкцій на фундамент необхідна надійна гідроізоляція на кордоні двох різнорідних матеріалів. Бетон при порушенні гідроізоляції фундаменту здатний забезпечити капілярне підсмоктування ґрунтових вод; між тим зволоження згубно для деревини.

Там, де передбачається контакт з водою або вологим повітрям, деревина, по можливості, захищається від вогкості просоченням оліфою або олійними складами.

При будівництві альтанок, навісів, козирків та інших споруд з дерева, неодмінно доведеться зіткнутися з проблемою кріплення несучого стовпа до бетонної фундаментної основи. Безумовно, найкращим варіантом, для установки дерев’яного опорного є  його монтаж вище рівня землі, так як в землі дерев’яні стовпи гниють.

Найбільшого поширення, в такому кріпленні стовпа, отримали металеві конструкції, іменовані як анкер до бетону, а так же швелер, куточки, смуга і для вертикальних балок шпильки з різьбленням. Існують різні види такого з’єднання.

Гвинтова регульована опора

Гвинтова регульована опора – це кріпильний виріб, призначений для компенсації осідання дерев’яних будівель. Конструктивно опора складається із двох сталевих пластин товщиною 4 мм та розмірами 80х80 мм. До нижньої опорної пластини приварена різьбова шпилька М16х160, на яку надягнута шестигранна гайка М16 і відповідна монтажна пластина. Закручуванням гайки досягається зміщення відповідної пластини на величину осідання брусу. Для встановлення регульованої опори в стовпі необхідно просвердлити монтажний отвір. Опора може кріпитися як до бетонної, так і до дерев’яної основи. Опора розрахована на навантаження до 1 800 кг.

Підстава-короб для установки опор

Цей спосіб застосовується в тих випадках, коли доводиться мати справу з застиглим бетоном. Принцип заснований на тому, що брус або колоду вставляється в спеціальний короб, до якого з нижньої сторони приварена платформа з отворами. В результаті короб зі стовпом закріплюється на бетонній поверхні за допомогою дюбелів.

П-образне кріплення

В цьому випадку в процесі заливки в бетон вставляється пристосування – штир, на кінці якого є П-образне кріплення. При монтажі брус вставляється між двох «хвостиків» пристосування і фіксується болтами або шурупами. Слід зазначити, то П-образне кріплення повинно відповідати перетину бруса, щоб він туго заходив в простір. Недоліком такого методу є те, що його можна використовувати тільки при заливці бетону, причому встановити в якості опори можна тільки брус.

За допомогою арматури

Якщо спеціального кріплення під рукою не виявилося, можна скористатися арматурою, яка вставляється в бетон так, щоб штир височів над поверхнею приблизно на 20 см. При монтажі опори, з її торця виконується отвір, діаметром відповідне штиря. Перед монтажем опори обов’язково на бетон укладається гідроізоляційна прокладка.

Як правило, при такому способі установки використовується нижня і верхня обв’язка, яка об’єднує всі опори в єдину конструкцію. Тому даний варіант зазвичай застосовують при будівництві своїми руками альтанок та інших конструкцій на стрічковому фундаменті.

Цікаві статті
Які бувають альтанки, бесідки (форми, розміри, конструктивні особливості)?

Наявність альтанки на будь-якій ділянці перетворює її на зону для відпочинку. Невелика чи габаритна конструкція, де можна провести час, сховатися від сонця або дощу, а також від настирливих сусідів, посидіти в…

14.04.2022
Чи потрібен проект для монтажу альтанки, бесідки чи накриття?

Перш ніж розпочинати будівництво, необхідно розробити відповідну документацію. Це стосується і зведення альтанки своїми руками: креслення і розміри, схеми, ескізи і проекти майбутніх будівель дадуть чітке уявлення про форму конструкції,…

12.04.2022
Як визначити найкраще місце для альтанки?

Щоб на дачі з`явилася альтанка, одного бажання замало. Треба ретельно продумати, де краще встановити її і як облагородити. Тільки в цьому випадку будова перетвориться в ідеальне місце для відпочинку. Альтанка…

10.04.2022