Мангальний комплекс № 11 з накриттям

Пропонуємо новий проект багатофункціонального комплексу барбекю з коптільнею. Крім того, розроблений проект накриття даного комплексу. Наша інструкція допоможе вам самостійно його побудувати. Зображено кожен ряд. Крім того ми готовимо проекти під замовлення.

Що входить в проект

Проект налічує 69 сторінок. У проект входить: мангал, варочна поверхня, коптильня, стіл, стільниця, + проект накриття

Необхідні матеріали

Короткий опис :

Перед кладкою даного комплексу кладеться ізолююча плівка.  Використовується вогнетривка , облицювальна та звичайна цегла розміром 250*120*65 мм.

Всього потрібно:

 1. 2136 шт. (+20 на брак) облицювальна цегла світліша;
 2. 1080 шт. (+20 на брак) червона звичайна цегла;
 3. 640 шт. (+20 на брак) вогнетривка цегла;
 4. 275 шт. (+10 на брак) облицювальна цегла темніша;
 5. 540 шт. (+20 на брак) облицювальна цегла червона;

 Крім того:

 1. Кутник металевий 63*63 мм – 24 м/п
 2. Кутник металевий 25*25 мм – 6 шт. по 0,25 м/п (куди кладеться профільна труба в мангал під сітку)
 3. Смуга 30 мм – 2 шт. по 1 метру (стягуюча над аркою мангалу 24-го ряду)
 4. Труба профільна 25*25 мм – 3 шт. по 0,8 м/п
 5. Варочна поверхня на 1 круг 550*550 мм
 6. Дверцята в плиту – 2 шт.
 7. Прочисні дверцята під плитою – 2 шт.
 8. Колісник 200*350 мм – 1 шт.
 9. Засувка на димохід від плити – 1 шт. (виготовити самостійно)
 10. Базальтовий картон 1180*850*10 мм – орієнтовно 6 шт.
 11. Правило будівельне – 1м/п.

Інформація
Проект: №11
Рік: 2019 рік
Ціна: 3 500 грн
Сподобався проект?
Ви можете придбати його з внесенням індивідуальних змін. Радимо глянути й інші проекти з категорії Комплекси барбекю.
Поділитися
Замовити індивідуальний проект
Якщо вам сподобався концепт проекту але у вас виникло бажання внести свої корективи, заповніть форму нижче.
Популярні запитання
Що таке мангальний комплекс чи комплекс барбекю?

 

Комплекс барбекю, або мангальний комплекс – це багатофункціональний виріб (споруда) для приготування їжі за допомогою вогню, або матеріалів від його нагрівання, або пару, або диму. Вказані процесі для нагрівання їжі можуть відбувати як окремо один від одного, так і разом (в комплексі).

З чого може складатися комплекс барбекю?

До комплексу барбекю можуть входити:

 • Мангал;
 • Варочна поверхня (під казан);
 • Коптильня гарячого копчення;
 • Коптильна холодного копчення;
 • Піч для хліба і інших продуктів;
 • Піч для обігріву;
 • Піч для піци (помпейська піч);
 • Тандир.
Що таке «зуб мангалу»?

Конструктивний елемент у каміні чи вуличному мангалі, у вигляді похилого виступу, у пічному будівництві називають «зубом». Він слугує нормальному функціонуванню відкритого каміна чи мангала, формує більш стійку тягу, що запобігає виходу димових потоків у приміщення і пришвидшує швидкість димових потоків у верхній частині каміна перед димохідною трубою.

Для чого потрібен та де використовують базальтовий лист під час будівництва комплексів барбекю?

Для недопущення деформації цегли, в місцях де вона дотикається до вогнетривкої цегли, а саме в місцях найбільшого прогріву, доцільно використати базальтовий картон.

Які типи фундаментів використовують для комплексів барбекю?

Найчастіше, застосовується плитний фундамент, рідше стрічковий або стрічково-стовпчастий фундамент.

Як монтувати дверцята для печей, варочних поверхонь та коптілень?

Незамінним атрибутом для будівництва кам’яних конструкції (печей, закритих камінів, коптилень)  є дверцята. Завдяки дверям, піч стає більш ефективною, а саме:

 • скорочується час розігрівання;
 • економиться паливо;
 • дрова не падають на підлогу.
Чим відрізняється гаряче копчення від холодного?

Дим насичує продукти речовинами, отриманими в результаті неповного згоряння деревини, що надає їм особливі смакові якості і приємний аромат. Продукти, що пройшли таку обробку, здатні зберігається тривалий час.

Існує два види процесів приготування продуктів за допомогою диму – холодне і гаряче копчення. Різниця очевидна, це температурний режим.

Різні продукти мають різні харчові властивості.

Яке копчення краще – гаряче або холодне, вирішується в кожному окремому випадку, в залежності від того, що ви хочете приготувати.

Які є види вогнетривкої цегли?
 • Основна вогнетривка цегла;
 • Шамотна цегла;
 • Кварцова цегла;
 • Вуглецева цегла.
Як правильно підрізати вогнетривку цеглу?

Деякі спеціалісти радять перед порізкою замочувати вогнетривку цеглу у воді. Це сприяє меншому зношуванню відрізного диска.

Щоб різати вогнетривку цеглу рекомендується використовувати кутові шліфувальні машинки (болгарки), каменерізи. При цьому використовуються три види дисків:

 • алмазні;
 • відрізні;
 • абразивні.

Абразивні диски використовується для розрізання цегли або бетону. Їх недоліком є швидке зношування і поступове зменшення в діаметрі.

Відрізний диск – це тонкий абразивний диск.

Алмазний диск має виключно тривалий термін експлуатації. При можливості саме його найкраще використовувати для різання вогнетривкої цегли.

При розпилі цегли виділяється багато шкідливого пилу, тому необхідно використовувати спеціальні захисні окуляри і респіратори.

Як правильно розрахувати переріз димоходу для мангалу?

Найбільш звичними залишаються димоходи прямокутні або квадратні, хоча фахівці все частіше говорять про складнощі, що виникають в процесі експлуатації таких конструкцій. Така форма властива популярним цегляним трубам, які використовуються не тільки в опалювальних системах, але і для печей – барбекю і мангала. Якщо ви віддали перевагу саме такому димовідводу, вважається, що в залежності від потужності опалювального обладнання, слід підібрати трубу  по наступним габаритам:

До 3,5 кВт – 14х14 см;

до 5,2 кВт – 14х20 см;

до 7,2 кВт – 14х2 7см.

Якщо ваш димар буде мати  круглий переріз, то для пристрою потужністю

3,5-4 кВт підійде діаметр 150 мм,

4-5 кВт – 15-170 мм,

більш 5 кВт – 170-200 мм.

 

Фахівці радять для розрахунку діаметра для димоходу мангалу з відкритою топкою скористатися співвідношенням 1:10, тобто діаметр повинен в 10 разів бути меншою за розмір топки.

Чи можна збудувати комплекс барбекю самостійно?

Будівництво мангального комплексу (комплексу барбекю) справа не легка, проте позитивний результат цієї роботи зможе радувати довгі роки. Особливо, якщо цей комплекс зведений своїми руками. Постає цілком закономірне питання, чи можна самостійно, не маючи багаторічного досвіду у пічному будівництві збудувати мангальний комплекс? Багато скептиків скажуть «ні». Проте, це залежить не від них, а особисто від кожного. Варто зрозуміти одну просту річ. Зведення мангального комплексу, це, по суті, кладка цегли, у формуванні певної форми, з дотриманням певних правил. На нашу думку, якщо у людини є бажання це зробити, є розуміння черговості етапів будівництва, є необхідний інструмент, а ще, якщо є доступна порядовка (попередньо продуманий проект), то все обов’язково вдастся. Успіхів вам!

Виникли запитання?
Якщо у вас виникли запитання напишіть нам і ми вам зателефонуємо.
Цікаві статті
Чи можна самостійно збудувати мангальний комплекс (комплекс барбекю)?

Будівництво мангального комплексу (комплексу барбекю) справа не легка, проте позитивний результат цієї роботи зможе радувати довгі роки. Особливо, якщо цей комплекс зведений своїми руками. Постає цілком закономірне питання, чи можна…

09.11.2021
Як правильно розрахувати переріз димоходу для мангалу?

Фахівці радять для розрахунку діаметра для димоходу мангалу з відкритою топкою скористатися співвідношенням 1:10, тобто діаметр повинен в 10 разів бути меншою за розмір топки. Питання про те, як розрахувати…

09.11.2021
Як правильно підрізати вогнетривку цеглу?

Деякі спеціалісти радять перед порізкою замочувати вогнетривку цеглу у воді. Це сприяє меншому зношуванню відрізного диска. Щоб різати вогнетривку цеглу рекомендується використовувати кутові шліфувальні машинки (болгарки), каменерізи. При цьому використовуються…

09.11.2021
Відгуки
Сергій
Отримав проект. Просто БОМБА, скільки співпрацював з архітекторами, такого шикарнючого проекта в руках не тримав. Хлопці щиро вдячний. Народ налітай, роблять лялю 😀.
Юлія
Дуже дякуємо за проєкт, з яким працювати легко та швидко. Все детально та зрозуміло розраховано. Приємно з вами працювати.
Олександр Заболотній
Замовляв ескіз забудови. Замовлення виконано швидко, якісно. Вся робота і обговорення були виконані онлайн, що для мене було зручно. Всі побажання враховані. Отримав додаткову допомогу, контакти. Було приємно працювати. Рекомендую!