З чого може складатися комплекс барбекю?

До комплексу барбекю можуть входити:

Мангал. Барбекю. Гриль

Мангал  – це пристрій для приготування їжі на вугіллі. Зазвичай мангал оснащується прорізами для зручного встановлення й оберту шампурів. Ширина мангалів – під розмір шампурів, а довжина може бути різною. Мангал, це чаша у якій спалюють дрова до стану вугілля і потім смажать продукцію.

На відміну від барбекю та грилю кришки у мангала немає. Мангал можна зробити із підручних матеріалів: з  цеглин, каміння або просто викопати глибоку яму так, щоб над нею можна було покласти шампури.

Мангали, по конструктивним особливостям, можна поділити класи, що відрізняються як матеріалом виготовлення, так і формою.

Найпростіші – це переносні мангали. Найчастіше такі мангали виготовляють з алюмінію або листів тонкої сталі. Переносні мангали погано зберігають тепло і недовговічні. Компенсує всі його недоліки можливість компактного упакування. Такий мангал легко взяти з собою на пікнік.

Приклад переносного мангалу

Серед «легких» мангалів, для домашніх умов підійде найкраще – це стаціонарний мангал. Такі мангали вже виготовляють з більш товстої сталі або чавуну, що забезпечує кращу тепловіддачу. Термін служби у них значно довший, на відміну від переносних мангалів, навіть якщо вони зберігається просто на вулиці. Вини бувають як на ніжках, так і на пересувні, на коліщатах.

Приклад «легкого» стаціонарного пересувного мангалу

Не рідко на ринку зустрічаються стаціонарні розбірні мангали (барбекю). Вони можуть бути компактними, водночас функціональними. Можуть виготовлятися з металу або бетону

Приклад стаціонарного розбірного мангалу (барбекю)

Проте, для тих, хто задумав облаштувати територію відпочинку на своїй садовій чи прибудинковій ділянці відмінним варіантом є – стаціонарний мангал з цегли. Якщо таку споруду зробити якісно, то вона буде служити дуже довго.

Стаціонарний мангал з цегли

Під словом «Барбекю»  не рідко сприймається спосіб приготування продуктів харчування завдяки тліючому вугіллю, або електронагріву.

Барбекю також називають місце для запікання м’яса, риби, птиці, овочів на вугіллі.

Барбекю в поєднання з варочною поверхнею, піччю, тандиром, коптильнею – утворюють комплекси.

Гриль – це в першу чергу спосіб приготування страв. Технологія «гриль» – це термічна обробка продуктів переважно в закритій ємності. Продукт піддається термічній обробці під впливом високої температури, набуває золотистої скоринки, але при цьому залишається соковитим всередині. Їжа інтенсивно прогрівається з усіх боків і виходить дуже соковитою.

Традиційно грилі мають круглу форму, але сьогодні на ринку досить великий вибір моделей різних форм і розмірів.

Тління вугілля в грилі плавно регулюється засувками для піддуву повітря, до того ж легко змінюється відстань між вугіллям і гратами для продуктів.

Грилі бувають газові, електричні, вугільні. 

Приклад гриля на вугіллі.

Плита, варочна поверхня (під казан)

З давніх давен і до недавнього часу, переважна більшість етапів приготування їжі здійснювалась на вогнищі у чавунних чи металевих казанах.

Не дивлячись на розвиток сучасних технологій і новітнього обладнання, що використовується для приготування їжі, дедалі більше людей бажають обладнати свої дачі, присадибні ділянки, кухні і місця для відпочинку плитою, виконаною з цегли, з чавунною варочною поверхнею. Їжа, приготовлена таким методом, насичена особливим неповторним смаком з приємним ароматом легкого диму свіжоспалених дров.

Коптильня гарячого копчення з цегли

Коптильня гарячого копчення працює за принципом: продукти для копчення підвішуються або розкладаються на решітках у верхній частині коптильні, а опілки – на дні. Коптильня повинна бути герметично закрита. При гарячому копченні продукти можуть знаходитись всередині коптильні від 1,5 до 12 год. при температурі від 500 до 1500 .

Коптильня холодного копчення з цегли

На відміну від гарячого, процес холодного копчення триває значно довше. При термічній обробці температура димових газів досягає 20 – 25 градусів. Це значить, що часу для приготування продукції знадобиться більше. В середньому це може тривати від 1 до 3 діб. Проте, результат вартий того. Перевагою даного виду копчення являється довший термін зберігання продуктів, який досягається тривалою обробкою димових газів. Завдяки чому відбувається повне випаровування води з продукту.

Піч для хліба

         Піч для випікання хліба, принцип роботи: спочатку розігрівається, потім в неї завантажуються заготовки для приготування хліба чи іншої продукції.

         Сучасні печі мають конструкцію схожу з «старовинними» печами, в них виходить такий же ароматний і смачний хліб, як і в цегляних подових печах.

Піч для піци (помпейська піч)

Помпейські піч, яка створювалася для випікання піци, що є національним італійським блюдом.

Всередині печі створюється висока температура, яка доходила до 320 градусів за півгодини після початку топки. Це значно прискорює приготування їжі. Піца в ній готується всього 2 – 3 хвилини.

Камера згоряння має форму купола, тому нагріте від вогню повітря, піднявшись і прогрівши звід, плавно йде в димохід.

Тандир

ТАНДИР – східна піч для приготування різноманітних смачних страв, як альтернатива сучасному мангалу та барбекю.

У тандирі можна приготувати шашлик, м’ясо, рибу, овочі, коржики, запекти баранячу ногу, піцу. Це завжди: корисна і якісна їжа, різноманітність страв, зручність в приготуванні і можливість готувати в будь-який час року, незалежно від погоди.

Вогонь розпалюється всередині тандира, при цьому нагріваючи стінки, які рівномірно віддадуть тепло для приготування страв. Жар від розігрітих стінок тандира обсмажує продукти рівномірно з усіх боків, а закрита конструкція не дасть пересушити м’ясо, страви виходять соковитими.

Цікаві статті
Чи можна самостійно збудувати мангальний комплекс (комплекс барбекю)?

Будівництво мангального комплексу (комплексу барбекю) справа не легка, проте позитивний результат цієї роботи зможе радувати довгі роки. Особливо, якщо цей комплекс зведений своїми руками. Постає цілком закономірне питання, чи можна…

09.11.2021
Як правильно розрахувати переріз димоходу для мангалу?

Фахівці радять для розрахунку діаметра для димоходу мангалу з відкритою топкою скористатися співвідношенням 1:10, тобто діаметр повинен в 10 разів бути меншою за розмір топки. Питання про те, як розрахувати…

09.11.2021
Як правильно підрізати вогнетривку цеглу?

Деякі спеціалісти радять перед порізкою замочувати вогнетривку цеглу у воді. Це сприяє меншому зношуванню відрізного диска. Щоб різати вогнетривку цеглу рекомендується використовувати кутові шліфувальні машинки (болгарки), каменерізи. При цьому використовуються…

09.11.2021