Які типи фундаментів використовують для мангальних комплексів?

Найчастіше, застосовується плитний фундамент, рідше стрічковий або стрічково-стовпчастий фундамент.

Будівництво мангалу, на відміну від альтанки, відрізняється тим, що тут обов’язково потрібно облаштовувати фундамент. У деяких випадках сама конструкція мангалу не вимагає капітального фундаменту, достатньо вкрутити металеві палі або залити армовані стовпи. Але під хороший мангал необхідний гідний фундамент.

Спочатку поговоримо про капітальний фундамент під цегляні мангали. Тут, найчастіше, застосовується плитний фундамент, рідше стрічковий або стрічково-стовпчастий фундамент.

Плитний фундамент

Плитний фундамент – це монолітна плита під всім об’єктом будівництва, яка є суцільним або ребристим залізобетонним монолітом або складається з залізобетонних балок з щільною закладенням швів і подальшим монолітним покриттям.

Завдяки великій площі плити знижується навантаження на ґрунт. Армування при влаштуванні фундаменту оберігає всю конструкцію від переміщень і усадки ґрунту. Даний фундамент застосовується майже для всіх видів ґрунтів. Ускладняється його застосування лише на похилих поверхнях.

Стрічковий фундамент
Стрічково-стовпчастий фундамент

При закладці фундаменту слід враховувати глибину промерзання ґрунту у вашій місцевості. Якщо залити стрічковий фундамент вище цієї точки, через рік може його деформувати.

Дуже широкий фундамент закладати не варто, достатньо 30 см. Але при розмітці слід врахувати товщину опалубки.

Нижнім шаром засипається пісок, над яким робиться ще один шар гравію. Деякі майстри вважають за краще відразу перемішувати пісок з гравієм і відсипати нижню подушку.

Після трамбування, встановлюємо опалубку і починаємо монтаж арматурного каркаса.

При закладці армованого каркаса необхідно звернути увагу на облаштування кутів фундаменту.

Далі заливаємо бетоном фундамент. Для поліпшення якості заливки, рекомендується замовити відразу бетононасос з бетоном і залити все за раз.

При облаштуванні стовпчастого – стовпчастого фундаменту, в точках де планується монтаж опор, викопуються квадратні ями. Далі закладка ведеться за аналогом з стрічковим фундаментом. На нижньому рівні робиться подушка з піску та гравію. Далі робиться опалубка під колону, вставляється арматурний каркас і заливається бетон.

Цікаві статті
Чи можна самостійно збудувати мангальний комплекс (комплекс барбекю)?

Будівництво мангального комплексу (комплексу барбекю) справа не легка, проте позитивний результат цієї роботи зможе радувати довгі роки. Особливо, якщо цей комплекс зведений своїми руками. Постає цілком закономірне питання, чи можна…

09.11.2021
Як правильно розрахувати переріз димоходу для мангалу?

Фахівці радять для розрахунку діаметра для димоходу мангалу з відкритою топкою скористатися співвідношенням 1:10, тобто діаметр повинен в 10 разів бути меншою за розмір топки. Питання про те, як розрахувати…

09.11.2021
Як правильно підрізати вогнетривку цеглу?

Деякі спеціалісти радять перед порізкою замочувати вогнетривку цеглу у воді. Це сприяє меншому зношуванню відрізного диска. Щоб різати вогнетривку цеглу рекомендується використовувати кутові шліфувальні машинки (болгарки), каменерізи. При цьому використовуються…

09.11.2021