Які інструменти потрібні для збору каркасних меблів?

тумба під мийку для кухні: види, дизайн і конструкція

Необхідно зробити акцент на найпотрібніших пристосуваннях для свердління, закручування, вимірювання та різання. Актуальними є такі електроінструменти, як дриль, шуруповерт, шліфувальна машинка і лобзик. Підійдуть варіанти як акумуляторного, так і мережевого плану, але перший вважається більш гнучким в плані практичності, оскільки працює від акумулятора і не прив’язаний до джерела мережі шнуром, а другий розглядається як більш потужний тип. Кожен згаданий інструмент для виготовлення меблів своїми руками має свої особливості, які варто знати.

Електроінструмент

 • Дриль мережева чи акумуляторна

Вибираючи професійний або непрофесійний інструмент для збирання та виробництва меблів, рекомендується вибрати для особистого користування моделі з ударною опцією (більш того, такі модифікації нерідко доповнені функцією шуруповерта). За допомогою дрилі можна успішно працювати з матеріалами різної щільності, робити отвори, проводити збірку і монтаж як корпусних, так і вбудованих меблів. Крім цього, завдяки інструменту навіть початківець майстер в домашніх умовах може успішно працювати з саморізами, шурупами і гвинтами, вставивши замість свердла хрестову або шліцьову насадку.

 • Шуруповерт, імпакт

За допомогою кондуктора для свердління отворів, людина може легко створити роз’єм для меблевої фурнітури, а ось шуруповерт дозволить оперативно встановити цю саму фурнітуру. Завдяки патрону, зміна оснастки відбувається буквально за кілька секунд. Багато моделей мають кілька режимів швидкостей, дозволяючи майстру підібрати найзручніший. Вони не вібрують під час роботи і не видають неприємні звуки, створюючи комфортні відчуття для майстра. Вибираючи акумуляторний варіант, слід подбати про наявність кількох акамуляторів, щоб в разі розрядки одного, можна було оперативно замінити на ший і продовжити роботу.

 • Лобзик

За допомогою електричного лобзика можна з точністю вирізати практично будь-яку фігурну деталь для декорування дерев’яного виробу (для цієї мети нерідко використовуються меблеві шаблони). Інструмент актуальний для підгонки розмірів, розпилу полотен, формування або фігурного, чи будь-якого іншого вирізу для вбудованої техніки. Радує, що в багатьох моделях можна міняти швидкість різання і коригувати кут роботи леза. Більш того, побутові і професійні пристосування нерідко доповнені лазером для більш високої точності різання і функцією оперативної заміни ножівки.

Ручні інструменти для роботи з ДСП

 • ножівка;
 • пасатижі;
 • плоскогубці;
 • молоток;
 • викрутки (з різними насадками)

Ручні пристосування не вимагають особливих умов для експлуатації та нерідко можуть виявитися корисніше деяких електричних аналогів, адже вони мають просту конструкцію і витримують серйозні навантаження.

Матеріали і додаткові аксесуари

Необхідно подбати про те, щоб робочий стіл був доповнений струбцинами і лещатами, що дозволяють надійно зафіксувати матеріал / виріб під час обробки. Корисними будуть:

 • різні свердла для збірки;
 • набір біт для шуруповерта і т. п.
 • меблеві ключі, які використовуються для складання (шестигранник для меблів користується особливим попитом);
 • свердла під конфірмати;
 • Шило (для розмітки);
 • Фрези для мініфікс та петель;
 • Шаблон для установки петель;

Звісно, не слід забувати про елементарні пристосування для вимірювань, таких як рулетка (довжиною не менше 3-х метрів), штангенциркуль, рівень. Косинець також стане в нагоді, адже з його допомогою можна домогтися отримання чіткої і рівної позначки (бажано використовувати міцний чорний олівець, адже він досить помітний і після закінчення всіх робіт може легко стертися).

Володіючи всіма згаданими інструментами і найменшими знаннями в області, можна досить оперативно зрозуміти, як самому виготовити меблі і провести всі необхідні процедури вдома без поспіху і з отриманням гарного досвіду.

Цікаві статті
Замовити готову чи зробити самостійно каркасну мебель?

Відповідь на це питання зможе дати, насправді, лише кожен з вас. Купити готові та зібрані корпусні меблі значно легше ніж виготовляти їх самостійно. Це, звичайно, економія часу та затрачених сил….

10.03.2022
Де можна замовити заготовки для самостійного збору каркасних меблів?

На сьогоднішній день у кожному обласному центрі та великому місті нашої країни утворюються підприємства, які мають власні виробничі потужності або співпрацюють з іншими підприємствами, що займаються продажом плитних матеріалів. Крім…

08.03.2022
Основні етапи роботи під час самостійної зборки каркасних меблів.

Після визначення матеріалу, з якого буде виконаний ваш майбутній меблевий виріб, його доставки на об’єкт, підбору необхідних інструментів та фурнітури, розпочинається найцікавіший етап, етап збирання. Роботу над збиранням корпусних меблів…

13.02.2022