Як самостійно зробити розмітку під отвори для конфірматів та завіс?

Розмітка та свердління отворів під конфірмати

Для складання деталей ДСП нам знадобиться:

 • Шуруповерт;
 • Біта під конфірмати;
 • Лінійка або рулетка;
 • Олівець і шило.

Зазвичай використовують конфірмат розміром 6,4 * 50 мм. Оскільки діаметр різьби 6,4 мм, а діаметр тіла конфірмата 4,4 мм, то для якісного кріплення деталей діаметр отвору повинен бути в межах 4,5-5 мм і глибиною не менше 50 мм.

Якщо товщина отвору буде більше зазначеної – конфірмат буде погано тримати деталі, а якщо менше – він своєю товщиною може розірвати ДСП.

Для свердління використовують свердло під конфірмати, діаметром 4,5 мм, яке оснащено додатковою головкою для свердління збільшеного отвору під шийку конфірмату.

Щоб ідеально скріпити дві деталі, необхідно максимально точно розмітити місця їх кріплень.

Невідмінним помічником у роботі стане попередньо продуманий проект, де буде зрозумілий зовнішній вигляд майбутнього виробу, розміри його окремих деталей, та розміри отворів під кріпильні елементи.

Проведення розмітки на деталях

На торці деталі потрібно зробити два виміри – по довжині (зазвичай 50-100 мм) від краю і по ширині – рівно 8 мм (це якщо товщина плити 16 мм) і 9 мм (це якщо товщина плити 18 мм). На іншій деталі (до якої буде кріпитися торець) розмір визначити згідно розмірів, зазначених у проекті.

Розмітку робити потрібно максимально точно, особливо по довжині, тому що при неправильній розмітці ваші деталі при стикуванні можуть мати зайві зазори або виступи.

Дриль ЗАВЖДИ потрібно тримати перпендикулярно до поверхні.

Перед тим, як зробити наскрізний отвір, підкладіть під деталь шматок непотрібного ДСП. Так ви уникнете появи відколів на зворотному боці.

ЯК ПОТРІБНО ВСТАНОВЛЮВАТИ МЕБЛЕВУ ПЕТЛЮ: РОЗМІТКА, ВРІЗКА, МОНТАЖ

При установці сполучних елементів меблів, зручно використовувати дриль, де застосовується спеціальне свердло, за допомогою якого можна рівномірно вибрати відхідний матеріал і зробити отвір на необхідну глибину.

Монтаж повинен пройти відповідно до правил, адже від якості установки залежить і все подальше використання.

З ЯКИХ ЕТАПІВ СКЛАДАЄТЬСЯ УСТАНОВКА МЕБЛЕВОЇ ПЕТЛІ?

Багатьох домашніх майстрів цікавить питання про те, як правильно встановити меблеві петлі. В ході монтажу петель рекомендовано діяти в описуваному порядку:

 • Сама петля, як відомо, складається з пари основних деталей. Це чашка і планка. Вони, власне, і монтуються спочатку на дверцята (фасад) і безпосередньо коробку тумби або шафи. Так що розмітку необхідно провести на обох частинах меблів. Для того щоб заміряти відстань для меблевих петель і розрахувати розташування планок, можна використовувати спеціальний шаблон;
 • Далі необхідно висвердлити поглиблення для меблевої петлі. Щоб зробити це, буде краще скористатися дрилем з відповідними свердлами потрібного діаметру;
 • Після цього, в це поглиблення вставляється чашечка, закріплюється відповідна планка. Залишиться лише відрегулювати петлю за трьома напрямками. І все готово.

Розібратися в тому, як навісити меблеві петлі, зовсім неважко.

СВЕРДЛІННЯ ОТВОРІВ

 • Глибина отвору під меблеву петлю повинна складати близько тринадцяти міліметрів. Врізка меблевих петель по можливості не повинна бути більш глибокою, інакше лицьова сторона полотна може потріскатися;
 • Діаметр отвору залежить від чашечки петлі. Інструменти повинні повністю відповідати своїй осі, щоб попередити пошкодження поверхні;
 • Заточена фреза допоможе захистити полотно від пошкоджень і відколів;
 • Не варто поспішати під час свердління, інакше є ризик зробити неакуратно.

ЯКІ ІНСТРУМЕНТИ ДЛЯ ЦЬОГО ВИКОРИСТОВУВАТИ?

Чашу треба закріпити на фасаді, а планку – на корпусі тумбочки. Меблеву петлю треба вставити в отвір, який має бути зроблено заздалегідь. Плече петлі стає своєрідним містком, що з’єднує тепер обидві деталі. Щоб зробити отвори для таких петель, треба підготувати наступний інструментарій:

 • шуруповерт або дриль;
 • спеціальне свердло-фреза;

Діаметр фрези для отвори під меблеву петлю дорівнює 35 міліметрів або 25-26 мм. Він підбирається залежно від розмірів чашок петель.

Дриль для подібної роботи цілком підійде і багатофункціональна, з насадками, які легко замінити.

УСТАНОВКА ПЕТЛІ НА ДВЕРЦЯТА

В зроблені поглиблення треба помістити петлі. Потім відкоригувати їх розташування відносно фасаду. Якщо їх положення не відкоригувати, дверцята дуже швидко почне косити. Після вирівнювання петель, треба за допомогою ручки або звичайного олівця зробити розмітку точок для закріплення саморізів.

Далі потрібно прикріпити дверцята шурупами до корпусу меблів. Зокрема, шафи або тумби. 

РЕГУЛЮВАННЯ

Коригування (або регулювання) – підсумкова стадія монтажу меблевих петель. Її необхідно виконати відразу в декількох площинах – по вертикальній, по горизонтальній стороні, і щодо глибини:

 • Коригування щодо глибини допоможе притиснути двері ближче до корпусу, або послабити натиск. Треба підкрутити отвір овальної форми.
 • За вертикальної стороні – допоможе перемістити фасад. Робиться за допомогою підкручування дірочок овальної форми.
 • По горизонтальній стороні – забезпечує вільне переміщення дверки туди-сюди і назад. Мета цього регулювання – розміри щілин між шафою і дверцятами. Метод відмінно підходить для кімнат з нерівними підлогами або стінами.

Тепер ви знаєте, як закріпити меблеві петлі. Як видно, зробити це не так вже й важко. Не треба мати ніяких особливих навичок та умінь.

Цікаві статті
Замовити готову чи зробити самостійно каркасну мебель?

Відповідь на це питання зможе дати, насправді, лише кожен з вас. Купити готові та зібрані корпусні меблі значно легше ніж виготовляти їх самостійно. Це, звичайно, економія часу та затрачених сил….

10.03.2022
Де можна замовити заготовки для самостійного збору каркасних меблів?

На сьогоднішній день у кожному обласному центрі та великому місті нашої країни утворюються підприємства, які мають власні виробничі потужності або співпрацюють з іншими підприємствами, що займаються продажом плитних матеріалів. Крім…

08.03.2022
Основні етапи роботи під час самостійної зборки каркасних меблів.

Після визначення матеріалу, з якого буде виконаний ваш майбутній меблевий виріб, його доставки на об’єкт, підбору необхідних інструментів та фурнітури, розпочинається найцікавіший етап, етап збирання. Роботу над збиранням корпусних меблів…

13.02.2022