Як правильно розрахувати переріз димоходу для мангалу?

Фахівці радять для розрахунку діаметра для димоходу мангалу з відкритою топкою скористатися співвідношенням 1:10, тобто діаметр повинен в 10 разів бути меншою за розмір топки.

Питання про те, як розрахувати діаметр димоходу, постає відразу після того, який обрати той чи інший вид опалювального обладнання для будинку. Не дарма до цієї конструкції застосовуються підвищені протипожежні та технологічні вимоги.

Менш фатальними, але, тим не менше неприємними наслідками буде погана тяга і знижений ККД. Для тих, хто непогано розбирається в хімії або може звернутися до відповідних фахівців, можна досить точно розрахувати діаметр труби мангалу, знаючи такі величини:

  • об’ємна витрата газів (м3/сек.);
  • швидкість газів.

Поділивши першу величину на другу, можна отримати діаметр димохідної труби.

Як розрахувати діаметр димоходу в залежності від його форми?

Найбільш звичними залишаються димоходи прямокутні або квадратні, хоча фахівці все частіше говорять про складнощі, що виникають в процесі експлуатації таких конструкцій. Така форма властива популярним цегляним трубам, які використовуються не тільки в опалювальних системах, але і для печей – барбекю і мангала. Якщо ви віддали перевагу саме такому димовідводу, вважається, що в залежності від потужності опалювального обладнання, слід підібрати трубу  по наступним габаритам:

До 3,5 кВт – 14х14 см;

до 5,2 кВт – 14х20 см;

до 7,2 кВт – 14х27см.

Якщо ваш димар буде мати  круглий переріз, то для пристрою потужністю

 3,5-4 кВт підійде діаметр 150 мм,

 4-5 кВт – 15-170 мм,

 більш 5 кВт – 170-200 мм.

Потужність камінної топки

Кіловат (кВт) – це одиниця вимірювання енергії, яку виділяє паливо при згорянні в мангалі.

Існують усереднені розрахунки, в яких йдеться про те, що при згорянні 1 кілограма сухої деревини з відносною вологістю 20% ми отримуємо 4,2 кВт енергії. Середня закладка, яку рекомендують всі виробники – 3 кг. Таким чином виходить, що при згорянні 3 кг деревини у нас повинно виділитися 12,6 кВт тепла. Постає питання: як топки, які приблизно однакового розміру, але різних виробників можуть видавати таку істотну різницю в номінальній потужності. Ви напевно розумієте, що конструкція топки, матеріал, з якого вона виконана, не може чудесним чином збільшити кількість тепла, що виділяється дровами при згорянні. Це просто неможливо з фізичної точки зору. Топки можуть відрізняться розмірами і формою конструкції, але по суті, це прилад, в якому горять наші дрова.

Залежно від споживання палива і режиму горіння, а також виду камінної установки, у різних пристроїв рівень коефіцієнта корисної дії відрізняється. Наприклад, каміни і печі закритого типу мають найвищими показниками ККД – до 90%, камі-варильні печі і камінофени – до 85%, буржуйки – до 70%, печі, що встановлюються в лазнях – до 55%. Володарем найнижчого ККД є відкриті каміни чи мангали – до 40%.

Цікаві статті
Чи можна самостійно збудувати мангальний комплекс (комплекс барбекю)?

Будівництво мангального комплексу (комплексу барбекю) справа не легка, проте позитивний результат цієї роботи зможе радувати довгі роки. Особливо, якщо цей комплекс зведений своїми руками. Постає цілком закономірне питання, чи можна…

09.11.2021
Як правильно підрізати вогнетривку цеглу?

Деякі спеціалісти радять перед порізкою замочувати вогнетривку цеглу у воді. Це сприяє меншому зношуванню відрізного диска. Щоб різати вогнетривку цеглу рекомендується використовувати кутові шліфувальні машинки (болгарки), каменерізи. При цьому використовуються…

09.11.2021
Які є види вогнетривкої цегли?

Основна вогнетривка цегла; Шамотна цегла; Кварцова цегла; Вуглецева цегла. Основними властивостями вогнетривкої цегли є термостійкість та підвищена міцність. Вогнетривку цеглу виготовляють з глини, змішаної з шамотним порошком, коксовими або графітовими порошками або зернами…

09.11.2021