Основні етапи роботи під час самостійної зборки каркасних меблів.

Після визначення матеріалу, з якого буде виконаний ваш майбутній меблевий виріб, його доставки на об’єкт, підбору необхідних інструментів та фурнітури, розпочинається найцікавіший етап, етап збирання.

Роботу над збиранням корпусних меблів можна також розділити на кілька основних етапів:

1. Підготовка робочого місця

Для новачків збирання меблів може стати не легким та трудомістким процесом, тому завжди необхідно знаходити методи, щоб спростити його. Найперше потрібно підготовити комфортне робоче місце, відсунути меблі, що заважають, прибрати зайве. Якщо збирається щось габаритне, необхідно зарання подумати про те, щоб тяжкі елементи не впали на підлогу та не пошкодили її. Необхідну фурнітуру потрібно зарання дістати з упаковки та розкласти для зручності.

2. Перевірка комплектності усіх елементів.

Потрібно переконатися чи всього вистачає. Перед початком роботи (якщо дозволяє місце) рекомендуємо розкласти по розмірам усі елементи майбутніх меблів. Якщо на елементах виробником не зазначено їх розмір, пропонуємо детально все переміряти і зазначити самостійно.

3. Ознайомлення з проектом чи інструкцією зборки (коли вже є отвори для кріпильних елементів).

Щоб зібрати окремі елементи, потрібно дотримуватися інструкції по проекту. Існують певні правила. Дотримуючись їх, ви зберете будь-яку річ високоякісно і за короткий час. Не варто виймати з упаковок все відразу, тим більше змішувати деталі з різних пачок.

4. Ознайомлення з проектом чи інструкцією зборки (коли отвори для кріпильних елементів потрібно робити самостійно).

Якщо ви вирішили самостійно зробити шафу купе, комод, кухню чи стінку, вам буде потрібен проект, де буде вказано точні розміри, та де просвердлювати отвори під елементи кріплення. На нашому сайті ви можете підібрати готові проекти корпусних меблів чи замовити індивідуальний проект.

5. Просвердлювання отворів під кріпильні елементи.

Після визначених та намічених розмірів відбувається безпосередній процес свердління.

Практично не існує таких столярних робіт, при яких би не використовувалася дриль і кріпильні елементи. У процесі свердління варто знати про важливі принципи цієї діяльності:

 • просвердлювати дірку потрібно лише в заданій точці;
 • отвір має встановлений розмір;
 • в момент свердління інструмент повинен розташовуватися під прямим кутом.

6. Збирання меблів

Під час цього етапу краще попросити допомоги у помічника.

 • На початку, в «одне ціле», збираються основні частини, що і будуть становити корпус меблів.
 • Далі монтуються елементи, що будуть розділяють майбутній виріб на секції чи сегменти.
 • Після того монтуються полички (якщо вони не будуть зніматися).
 • Наступним етапом монтується задня частина (якщо вона передбачена проектом)
 • В кінці – етам монтажу фасадів.

7. Регулювання фасадів

Коли ви збираєте меблі, приділіть особливу увагу вибору фурнітури, особливо це стосується дверних завіс. Під час експлуатації дверцята повинні легко відкриватися і закриватися. При складанні конструкції уважно огляньте всі елементи і відрегулюйте завіси. Також завіси доведеться регулювати і в процесі експлуатації, особливо на тих дверцятах, які часто використовуються. А якщо у вас трапився переїзд або просто перестановка меблів, то ту без регулювання ніяк не обійтися. Сам процес регулювання не складний, головне зрозуміти принцип. У цій статті ми постараємося описати всі правила і нюанси регулювання меблевих завіс.

 Регулюють дверцята меблів в трьох площинах. Регулювання буває:

 • По вертикалі
 • По висоті дверей
 • За площиною.

Для того щоб розібратися що куди регулюється давайте детально розглянемо кожен варіант.

Регулювання по вертикалі.

Це основний тип регулювання. З нього починається процес налаштування меблевої фурнітури.

Щоб зробити вертикальну настройку потрібно зробити чотири простих дії.

Перше. Відкриваємо двері і дивимося, де завіси. Знімаємо з них заглушки, якщо такі є.

Друге. На всіх завісах болти, які перебувають у краю боковини слід підтягнути. Вони відповідають за вертикальне розташування дверей. Для початку потрібно поставити їх на один рівень, це забезпечить більш правильну регулювання.

Третє. Закриваємо двері. Уважно огляньте весь фасад на наявність нерівностей. Якщо, наприклад, верхній кут нахилений в праву сторону то слід на верхній завісі сильно закрутити регулювальні болти, а на нижній завісі навпаки послабити.

Четверте. Повторюємо другий і третій кроки до повного нормального положення фасаду.

Як тільки цей пункт виконаний можна починати регулювання дверцята по висоті.

Налаштування висоти двері.

Висота дверцята налаштовується за допомогою болтів, які знаходяться в вушках з боків завіси. За допомогою цих вушок завіса кріпиться до корпусу меблів. Порядок дій при налаштуванні наступний.

На початку трохи послаблюють саморізи в вушках петлі. Коли дверцята можуть переміщатися вгору-вниз виставляємо необхідну нам положення. Після цього закручуємо саморізи. Закручуйте сильно, але акуратно що б не зірвати різьбу. Будьте обережні!

Регулювання по площині.

Налаштування завіс по площині проводиться в тому випадку якщо дверцята повністю не закриваються, спостерігається слабке її притиснення до корпусу меблів.

Цей етап регулювання проводиться наступним чином.

Для цього потрібно прокрутити другий регулювальний болт, який знаходиться на завісі. Крутити слід не багато, достатньо буде 3-4 оборота. Потім закрийте двері і перевірте щільність закриття дверцят. Якщо потрібно, повторіть операцію до тих пір, доки не досягнете потрібного результату. Тут теж слід бути акуратними щоб не зірвати різьбу або не пошкодити болт.

Догляд за меблевою фурнітурою.

Тепер ви знаєте, як відрегулювати меблеві завіси. Після того як регулювання закінчено, нашим основним завданням стає зберегти ці елементи фурнітури від швидкого зносу.

Ось кілька загальних рекомендацій по догляду за завісами.

Перше регулювання слід проводити відразу після їх монтажу на своє місце. Частота подальшого регулювання залежить від інтенсивності використання меблів. Якщо двері відкриваються не часто, то досить буде проводити регулювання два-три рази на рік. Якщо дверцята використовуються часто, то може навіть не вистачити 4 раз на рік.

Оглядайте періодично фасадну частину меблів. Будь-який перекіс чи не щільне закриття вказують на те, що пора приступити до регулювання.

Що б завіси служили якомога довше, їх слід змащувати автомобільним маслом. Змащені завіси не виробляють шуму і не ускладнюють відкриття-закриття дверцят. Змащувати достатньо всього лише один раз на рік.

Як бачите, налагодження та регулювання петель займає не так вже й багато часу. Ви цілком впораєтеся за десять хвилин. Але це допоможе вам на довго зберегти в робочому стані петлі і зовнішній вигляд фасаду вашої меблів.

Цікаві статті
Замовити готову чи зробити самостійно каркасну мебель?

Відповідь на це питання зможе дати, насправді, лише кожен з вас. Купити готові та зібрані корпусні меблі значно легше ніж виготовляти їх самостійно. Це, звичайно, економія часу та затрачених сил….

10.03.2022
Де можна замовити заготовки для самостійного збору каркасних меблів?

На сьогоднішній день у кожному обласному центрі та великому місті нашої країни утворюються підприємства, які мають власні виробничі потужності або співпрацюють з іншими підприємствами, що займаються продажом плитних матеріалів. Крім…

08.03.2022
Як самостійно зробити розмітку під отвори для конфірматів та завіс?

Розмітка та свердління отворів під конфірмати Для складання деталей ДСП нам знадобиться: Шуруповерт; Біта під конфірмати; Лінійка або рулетка; Олівець і шило. Зазвичай використовують конфірмат розміром 6,4 * 50 мм….

03.02.2022