Як самостійно зробити каркасні (корпусні) меблі?

Для того щоб відповісти на питання, як зробити корпусні меблі своїми руками, необхідно розібратися, що вона собою являє. Основною відмінністю даного типу меблів від інших її різновидів є те, що вона складається з жорстких щитів, які в сукупності утворюють основну її частину – коробку або корпус. При цьому вона не має м’яких частин, таких як пуфів або матраців.  Основною відмінністю даного типу меблів від інших її різновидів є те, що вона складається з жорстких щитів, які в сукупності утворюють основну її частину – коробку або корпус.

Що ж стосується фінансової сторони питання, то виготовлені власними руками меблі можуть коштувати вдвічі дешевше придбаної в меблевому магазині. Пов’язано це з тим, що приблизно 50% ціни тієї ж шафи-купе становить вартість роботи. Крім того, самостійно добираючи матеріал для корпусних меблів, також можна заощадити приблизно 10% її ціни.

Перед початком роботи слід ознайомитися з матеріалом, з якого будуть виготовлятися меблі. Найкращими варіантами для виготовлення корпусних меблів вважаються ДСП шліфована або ДСП ламінована (ЛДСП). ДСП шліфована – дерево-стружкова плита, яка отримала свою назву завдяки завершальному етапу виготовлення – шліфуванню. ДСП ламінована виготовлена за подібною методикою, як і звичайна ДСП (шліфована), але додатково її поверхня обробляється спеціальною плівкою, в результаті чого такий вид відрізняється підвищеною міцністю і стійкістю до механічних пошкоджень.

Для збірки шафи або комода необхідно попередньо розрахувати параметри майбутнього виробу. Щоб виготовити корпусні меблі своїми руками, перш за все потрібно зробити креслення з розмірами всіх деталей.

Переваги виготовлення корпусних меблів з ДСП своїми руками

Головними перевагами такого виготовлення є:

 • економія коштів,
 • втілення в життя власних проектів, завдяки величезному вибору текстур ДСП,
 • унікальність і ексклюзивність меблів.

Етапи виготовлення корпусних меблів

Розробка дизайну меблів

Перш за все, треба визначитися з тим, як буде виглядати ваш майбутній виріб, знати розміри, обрати матеріали, а потім зайнятися розробкою відповідної креслярської документації.

Ви повинні знати, що саме хочете зробити. Потрібно визначитися з формою і кольором меблів, вирішити з яких матеріалів буде вона виготовлена, і яку фурнітуру планується використовувати. Потім вам потрібно розробити креслення майбутньої меблевої конструкції. Справа в тому, що основою будь-якого меблевого виробу є креслення. Не можна зробити якісну кухню, просвердливши отвори “на око”. Все необхідно попередньо розрахувати і зробити точні креслення деталей на кожну тумбу. Це дуже відповідальний етап виготовлення будь-якого виробу. За бажанням, ви можете самостійно зробити креслення полички, журнального столика, тумбочки під телевізор. Креслення для кухні, шафи купе або комп’ютерного столу – складніше.

Розкрій ЛДСП

На цьому етапі, ми беремо список деталей, необхідних для виготовлення виробу, вирушаємо на фірму, що надає послуги з розпилювання плитних матеріалів і кромкування деталей. Заходимо в офіс і оформляємо замовлення на розкрій матеріалу, а також наклеювання кромок. Погоджуємо, як бути в разі, якщо будуть вирізані деталі неправильних розмірів. Якщо все узгоджено, вносимо аванс за матеріал, розпилювання та кромкування. Потім отримуємо в бухгалтерії документ, що підтверджує оформлення замовлення і вирушаємо додому чекати терміну виконання замовлення.

Тепер, коли у вас є креслення і перелік необхідних для виготовлення виробу матеріалів, наступне, що потрібно зробити – придбати ці матеріали, замовити їх розпилювання, а також кромкування деталей.

Практично в кожному місті є фірми з виготовлення меблів на замовлення. Все що вам від них вимагається, це розпилювання матеріалу на форматно-розкроювальних верстаті і поклейка кромок на торці деталей. По суті, форматно-розкрійний верстат – це звичайна циркулярна пила, що має ще одну (підрізну) пилу. Підрізна пила зрізає ламінат з нижньої частини плити ЛДСП, і коли деталь досягає основної пили, то відколювання ламінату не відбувається. «Відколи» – це основна проблема, через яку неможливо охайно розкроїти матеріал в домашніх умовах. Звичайно, деякі умільці намагаються кроїти ЛДСП на звичайній «циркулярці», попередньо підклавши під плиту лист ДВП, і іноді такий варіант «проходить». Але сили, витрачені на такий розкрій, а також ризик зіпсувати деталь невиправдані. Тим більше вартість 1м пропила на більшості підприємств відносно не дорога. Тому, щоб спростити собі життя, виготовлення деталей краще замовляти на приватних фірмах, що займаються виробництвом меблів.

Важливо також пам’ятати наступне:

 • У будь-якому обласному центрі є оптовий постачальник плит ЛДСП. Найчастіше там же можна замовити розпилювання плитних матеріалів, а також кромкування деталей.
 • Ви можете замовити розпил ЛДСП, ЛДВП, фанери і стільниці. Вартість одного метра пропила залежить від товщини і щільності матеріалу. Хоча деякі меблеві підприємства встановлюють одну ціну за розпилювання будь-якого матеріалу.
 • Вартість наклеювання кромки залежить від її товщини. Поклейка кромки ПВХ, товщиною 0,5 мм коштує десь в три рази дешевше, ніж поклейка ПВХ кромки завтовшки 2 мм. Це пов’язано з тим, що товсту кромку необхідно фрезерувати після наклеювання, що збільшує витрату часу на її обробку.

Фасади МДФ

Ви можете вибирати готові фасади будь-якої форми, головне, щоб розмір фасаду, точно збігався з розміром зазначеним в кресленні.

МДФ фасади поставляються не плитами, а окремими деталями певного розміру. Придбати фасади МДФ можна на будь-який меблевій фірмі. Готові фасади МДФ не потребують додаткової обробки (наклеюванні крайок і т.д.), і ви відразу ж можете використовувати їх в своєму виробі. Крім того, виробники фасадів пропонують багато варіантів розмірів для своїх виробів, здійснюють доставку в усі регіони країни, а також виконують виготовлення нестандартних фасадів. Тому, ви зможете без проблем замовити і купити те, що вам потрібно.

Доставка деталей меблів

Наступним важливим етапом виробництва є доставка готових деталей до місця зборки. Деталі потрібно перевозити дуже обережно, інакше ламінат з торців деталей може відколотися і зовнішній вигляд вашого виробу буде зіпсований. Крім того, деталь з плоскою боку може покритися подряпинами якщо ви покладете її на дно брудного кузова. Щоб такого не сталося, потрібно викласти на дні кузова залишки ДСП і на них вже складати деталі. Причому, треба добре їх укласти, щоб деталі не рухалися по кузову, коли машина буде повертати на перехресті. Все це зробити нескладно, в іншому випадку, ризик зіпсувати деталі зростає багаторазово.

Закупівля фурнітури

Купувати фурнітуру бажано на оптовій базі, яка торгує меблевими матеріалами. Список необхідної для вироби фурнітури необхідно підготувати при розробці креслень меблів. Використовуйте якісну фурнітуру, щоб у вас в подальшому не виникало проблем зі зборкою меблів.

Збирання меблів

Переходимо до складання меблів своїми руками. Спочатку готуємо інструмент. Перевіряємо, чи є в наявності всі необхідні витратні матеріали.

Порядок складання виробу:

 1. Перевіряємо відповідність фактичних розмірів з розмірами у замовленні;
 2. Розмічаємо всі деталі, що входять до каркасу виробу;
 3. Свердлимо отвори;
 4. Збираємо каркас виробу;
 5. Розмічаємо і просвердлюємо отвори в останніх деталях (дверцятах або висувних ящиках);
 6. Збираємо ящики і навішуємо фасади (дверцята);
 7. Повністю збираємо виріб, перевіряємо якість відкривання дверцят і ковзання ящиків, якщо потрібно, виробляємо додаткове регулювання.

Звичайно ж, у виготовленні кожного вузла меблів є свої нюанси. Детально, про всі тонкощі виготовлення меблів своїми руками описати не можливо. Проте, зробити самостійно меблі це цілком реально і не так складно, як може здатися на перший погляд.

Цікаві статті
Замовити готову чи зробити самостійно каркасну мебель?

Відповідь на це питання зможе дати, насправді, лише кожен з вас. Купити готові та зібрані корпусні меблі значно легше ніж виготовляти їх самостійно. Це, звичайно, економія часу та затрачених сил….

10.03.2022
Де можна замовити заготовки для самостійного збору каркасних меблів?

На сьогоднішній день у кожному обласному центрі та великому місті нашої країни утворюються підприємства, які мають власні виробничі потужності або співпрацюють з іншими підприємствами, що займаються продажом плитних матеріалів. Крім…

08.03.2022
Основні етапи роботи під час самостійної зборки каркасних меблів.

Після визначення матеріалу, з якого буде виконаний ваш майбутній меблевий виріб, його доставки на об’єкт, підбору необхідних інструментів та фурнітури, розпочинається найцікавіший етап, етап збирання. Роботу над збиранням корпусних меблів…

13.02.2022