Що таке каркасні або корпусні меблі?

Корпусними меблями називаються ті предмети (шафи, комоди), які мають цільну конструкцію. До складу корпусних меблів входять жорсткі частини. До них відносяться головні елементи цілісної конструкції – бічна та задня стінка. Ці частини в сукупності створюють корпус меблів.

Кожен виріб з корпусних меблів має коробку, яка виготовляється з вертикальних і горизонтальних елементів. Задня стінка за допомогою спеціальних матеріалів (цвяхи, клей) фіксується до «коробки». Корпусні меблі – це вироби будь-якої форми і розмірів, але які мають основну частину конструкції – корпус.

Основні матеріали для виробництва корпусних меблів: МДФ, ДСП або ЛДСП, масив дерева. Перші три характеризуються відмінною міцністю, легко піддаються обробкам. Конструкції з даних матеріалів представлені різноманітністю стилів і забарвлень.

Переваги корпусних меблів

Особливість корпусних меблів, в першу чергу, в тому, що вони збираються на твердій основі – корпусі, що і стало причиною назви. Варіанти складання суто індивідуальні, оскільки покупцеві пропонується вибір з цілого меблевого «конструктора» – і кожен зможе створити «стінку» або «куточок» з урахуванням особистих переваг і планування житла.

Вагомим плюсом корпусних меблів вважається їх мобільність – при необхідності ви зможете розібрати конструкцію, змінивши розташування складових або доповнивши комбінацію новими елементами.

Поради щодо вибору корпусних меблів

  1. У першу чергу варто звернути увагу на якість матеріалу – зазвичай в якості основи йде цільне дерево, МДФ або ДСП;
  2. Найбільш вразливе місце МДФ та ДСП – відкритий зріз, через який плита може насичуватися вологою. Зверніть увагу, наскільки якісно закрита кромка і які матеріали при цьому були використані. Найбільш дешевою і недовговічною вважається ламінована кромка, більш практичною – ПВХ.
  3. Продумуючи поєднання елементів, зверніть увагу на дверцята шухляд і шаф – чи не будуть вони блокувати доступ до інших меблів. Це особливо актуально, якщо ви облаштовуєте кутову частину житла.
  4. Різноплановість конструкцій не повинна впливати на загальний стиль. Тому дотримуйтеся рекомендацій виробника – зазвичай елементи одного набору пропонуються в якості доповнення один до одного. Скориставшись цією пропозицією, ви зможете створити не тільки зручний, але і естетично приємний варіант інтер’єру.

Зразки корпусних меблів

Корпусна мебель у Вітальні

Корпусна мебель у Кухні

Корпусна мебель для Офісу

Корпусна мебель у Спальні

Цікаві статті
Замовити готову чи зробити самостійно каркасну мебель?

Відповідь на це питання зможе дати, насправді, лише кожен з вас. Купити готові та зібрані корпусні меблі значно легше ніж виготовляти їх самостійно. Це, звичайно, економія часу та затрачених сил….

10.03.2022
Де можна замовити заготовки для самостійного збору каркасних меблів?

На сьогоднішній день у кожному обласному центрі та великому місті нашої країни утворюються підприємства, які мають власні виробничі потужності або співпрацюють з іншими підприємствами, що займаються продажом плитних матеріалів. Крім…

08.03.2022
Основні етапи роботи під час самостійної зборки каркасних меблів.

Після визначення матеріалу, з якого буде виконаний ваш майбутній меблевий виріб, його доставки на об’єкт, підбору необхідних інструментів та фурнітури, розпочинається найцікавіший етап, етап збирання. Роботу над збиранням корпусних меблів…

13.02.2022