З яких матеріалів найчастіше роблять гойданки?

Металеві гойдалки

З усього розмаїття гойдалок найбільшу надійність, безпеку і довговічність забезпечують металеві конструкції зі звареним або збірним каркасом. Перший варіант є більш надійним, в другому випадку потрібно періодична перевірка з’єднань і, при необхідності, підтяжка кріплення.

Сталеві гойдалки бувають двох видів:

Додатково закріплюється дерев’яне сидіння з декількох рейок або дошки. Найчастіше садові моделі встановлюються для тихого відпочинку в колі сім’ї, але також затребувані і звичайні гойдалки для малюків.

Підвісні моделі

Звичайнісінька конструкція — канат або ланцюжок з прикріпленим сидінням з дошки. Для них не потрібно підставки, тому як для підвісу досить будь-якого дерева з могутніми гілками або інша відповідна опора.

Перед тим як зробити дитячі гойдалки своїми руками потрібно вибрати ланцюжок або мотузку необхідної товщини, дерев’яну сидушку, приготувати дриль. У середній частині дошки з обох країв висвердлюються отвори окружністю 7-9 мм, через них проводиться підвіска. Мотузка із зворотного боку зав’язується на міцний широкий вузол, ланцюг фіксується болтом.

Робота не викликає складнощів. До того ж, сучасні «заводські» підвісні гойдалки виглядають привабливо в естетичному плані і вартість їх по кишені будь-якому дачникові.

Гойдалки з профільних труб

До того, як зробити гойдалки садові своїми руками з профільної труби, потрібно проаналізувати типи матеріалу і визначити, для яких саме частин їх можна використовувати:

  1. Овальні (круглі). Потрібні для створення вигнутих частин (підлокітників, арочних елементів, сидінь).
  2. Прямокутного перетину. Відрізняються високою несучою здатністю, з них створюються розкоси, вертикальні елементи.
  3. Плоскі. Застосовуються для пристрою допоміжних елементів, наприклад, горизонтальних розкосів.

Садові гойдалки з дерева

До переваг належать:

  • універсальність і практичність;
  • екологічна чистота;
  • гармонійне поєднання з будь-яким природним або штучним ландшафтом;
  • безпеку і низька травмоопасность;
  • легкість установки;
  • економічність.

Перед тим як зробити гойдалки з дерева своїми руками варто врахувати, що бруси і дошки вимагають обробки антисептиком для захисту від появи вогнищ цвілі, гниття. Конструкції потрібно встановлювати під будь-яким навісом для зниження впливу атмосферних чинників.

Гойдалка «гніздо»

Основний елемент таких гойдалок, «гніздо» — плетене сидіння круглої форми, на якому поміщається одна доросла людина або 2-3 дітей. Незважаючи на видиму простоту, для підвіски цього атракціону необхідно використання міцних мотузок.

Перед тим як зробити дитячі гойдалки потрібно створити текстильне або плетене «гніздо». Якщо конструкція призначається лише для малюків, то в якості каркаса використовуються звичайні обручі для занять гімнастикою. Для дорослих потрібно застосування труби діаметром 16 мм, загнутої у вигляді кола, при цьому місце з’єднання необхідно зварити. На основу закріплюються троси, коло обплітає по техніці макраме або «ловець снів». Шнурки туго натягаються, сам каркас обробляється м’якою тканиною або поролоном.

Гойдалка «кокон»

Крісло, що має жорсткий каркас, виготовлений із ротангу, лози, металу, пластику або акрилу. В цьому випадку основа може бути обтягнута міцною тканиною або оплетена прутами лози, ротанга або шкіряними смужками.

Крісло з м’яким каркасом, виготовлене за принципом гамака. Головною відмінністю таких сидінь можна назвати розмір та спосіб підвішування. Якщо гамак закріплюється на двох опорах, розташованих на певній відстані один від одного, то для крісла цілком достатньо однієї.

Гойдалки з покришки

Для спорудження гойдалок потрібно мати саму покришку відповідних розмірів, ланцюжки або мотузки і кілька болтів. У покришці влаштовуються отвори, в них містяться болти, що вимагаються для фіксації ланцюжків. Конструкція підчіплює на будь-яку міцну поперечину. Гойдалки здатні утримати 2-3 дітей або дорослого вагою до 120 кг.

Гойдалки з піддонів

Атракціон з палет у вигляді дивана — це простий, але надзвичайно комфортний варіант. Перед тим як зробити гойдалки, потрібно видалити наявний на піддонах сміття, висмикнути цвяхи.

Порядок роботи наступний.

Піддони розрізаються електролобзиком.

Частини піддонів скріплюються між собою цвяхами. Якщо для складання сидіння використовується відразу два піддону, то потрібно передбачити несучі бруси, що закріплюються знизу. Саме на них припадатиме вагу людей.

Виготовлення гойдалок — справа цікава і, при наявності електроінструменту і специфічних знань, не складна. Їх можна зробити практично з усього наявного матеріалу. Але при відсутності вільного часу або просто лінь гойдалки простіше купити в магазині, а потім зібрати.

Цікаві статті
Де у дворі краще розмістити гойдалку?

Місце потрібно облаштувати відповідно до відпочинку. Якщо це майданчик для активних ігор, його краще влаштувати подалі від гаража та майстерні. Шум від працюючого двигуна і удари молотка з-за стіни навряд…

29.03.2022
Які помилки трапляються під час будівництва гойдалки?

Правильні розрахунки допоможуть уникнути помилок при виготовленні гойдалок. Серед переліку найчисленніших помилок, які трапляються під час будівництва гойдалок можна виділити такі: –      Відсутність заздалегідь продуманого проекту; –      Використання неякісних матеріалів…

27.03.2022
Купити готові гойдалки чи зробити самостійно?

Відповідь на це питання зможе дати, насправді, лише кожен з вас. Купити готову гойдалку значно легше ніж виготовляти їх самостійно. Це, звичайно, економія часу та затрачених сил. Магазини пропонують широкий…

25.03.2022