Який камін обрати – відкритий чи закритий?

На ринку доступна велика кількість камінів. Одне з основних питань стосується вибору типу камінів: закритих і відкритих. Щоб вибрати кращий, потрібно відповісти собі на питання, для яких цілей він буде використовуватися. Він може бути тільки прикрасою, а може виконувати функцію джерела тепла для будинку. 

Відкритий камін — переваги і недоліки

Конструкції камінів бувають двох типів: відкриті каміни (відкрита камера горіння) і закриті каміни (закрита камера горіння).

Відкриті каміни, є віянням минулого, їх використовували з давніх часів. Встановлюють каміни відкритого типу в багатих інтер’єрах, в якості декору. Все рідше і рідше їх застосовують в сучасних інтер’єрах, тому що вони мають більше недоліків, ніж переваг:

  •  найперше, топка в відкритому каміні створює ризик пожежі, тому, поки він горить, за ним потрібен нагляд. Відкритий камін економічно неефективний, коефіцієнт корисної дії – до 20%. Тільки 20 відсотків буде гріти взимку, все інше йде в трубу.
  •  Ще однією проблемою є сам димар, тому що, коли камін не використовується, він працює в якості системи вентиляції, що може призвести до охолодження приміщення.
  •  Ще одним недоліком є те, що такий камін любить «подиміти.

Переваги відкритих топок:

  • Обігрів приміщення променевим теплом.
  • Ефект присутності вогнища і візуальний комфорт: аромат диму і потріскування дров.

Отже, недоліків значно більше.

Закриті каміни — переваги і недоліки

Переваги закритих камінних топок:

  • Великий коефіцієнт корисної дії, висока тепловіддача.
  • Висока пожежна безпека (порівняно з камінами відкритого типу).
  • Закрита топка з легкістю перетворюється у відкриту.
  • Більша економія дров.
  • Екологічність (можлива система догоряння димових газів).

Відео https://www.youtube.com/watch?v=2s8ll1VF9ng

Як же правильно вибрати? Що купити?

Принцип  такий – хороший камін повинен мати велику ємність, завдяки якій вам не потрібно буде весь час додавати дрова в камеру згоряння. Вибираючи потужність можна розрахувати потреби, застосовуючи коефіцієнт – 1 квт/25м3.

Цікаві статті
Історія походження каміна

Камін – являє собою споруду з цегли, каменю або металу, призначеного для безпечного розпалювання вогню. Каміни використовуються для опалення приміщення, створюють релаксуючу атмосферу, а також є частиною вишуканого інтер’єру. Насправді, якщо глянути в…

22.11.2021
Як розрахувати переріз димоходу каміна

Фахівці радять для розрахунку діаметра для циліндричного димоходу біля каміна з відкритою топкою скористатися співвідношенням 1:10, тобто діаметр повинен в 10 разів бути меншою за розмір топки. Питання про те,…

21.11.2021
Самостійне виконання розрахунків висоти димової труби

Приборкування вогню всередині житлової споруди передбачає цілий ряд дій і виконання певних правил. Адже будь-які помилки в проектуванні димоходу обходяться занадто дорого, починаючи з задушливого диму всередині приміщення і закінчуючи пожежею….

19.11.2021