Облицювання каміна: як і чим можна декорувати камін

Основні матеріали, які найкраще підходять для облицювання камінів:

  • Облицювання мармуром;
  • Облицювання плиткою;
  • Використання каменю;
  • Комбіновані варіанти

На сьогоднішній день камін є більше декоративним виробом, ніж функціональним опалювальним приладом, що використовується для обігріву будинку – його розпалюють в якості розваги. Але, тим не менш, відбувається процес горіння вогнища, а значить камін нагрівається, тому необхідні особливі вимоги до його оздоблення.

Чим обкласти?

Облицювання каміна: мармурова класика

Облицювання каміна мармуром – це класика жанру. Цей матеріал найбільше підходить. Мармур – природним матеріалом, який відноситься до магматичним породам і відмінно витримує великі і різкі перепади температури. Мармур при належній поліровці дуже гарно виглядає, за що і цінується будівельниками. В природі мармур зустрічається в різних кольорах, так що з його допомогою можна обробити камін на будь-який смак. Його можна комбінувати як між собою, так і з іншими матеріалами.

Укладати мармур досить проблематично, особливо якщо врахувати те, що кожен камін є унікальним виробом з неповторною формою. Цей матеріал важко різати, але ще важче різати його так, щоб між окремими фрагментами облицювання не залишалося швів. Чим більше плита мармуру, тим, природно, вона коштує дорожче.

Облицювання каміна мармуром мало чим відрізняється від подібних робіт, які виконують з допомогою плитки. Але тут потрібен спеціальний високоміцний клейовий склад, здатний утримувати мармур, незважаючи на температури. Таких клейових сумішей є багато, і проблем з їх придбанням не буде.

Облицювання плиткою

Варіант облицювання каміна плиткою також не поганий, до того ж, це вийде значно дешевше, в порівнянні з мармуром. Якщо говорити про облицювання каміна плиткою, то слід розуміти під використанням не простого керамічного кахлю, а керамограніту, який за своїми технічними характеристиками найбільше підходить для виробів подібного призначення.

Працювати з керамогранітом по каміну простіше, ніж з мармуром, але найголовніше, що порізку можна здійснювати безпосередньо за місцем проведення робіт – болгаркою. Проте, маленький електричний плиткоріз, зі зволоженням, підійде ще краще. Укладається керамогранітна плитка на камін за допомогою спеціального термостійкого клею.

Використання каменю

Камінь, як і мармур – це чудовий матеріал для обробки камінів. Вся його принадність полягає в упорядкованій бесформенності – своєрідна структура каменю до певної міри нагадує мозаїку. До речі кажучи, згодом камінь можна додатково покривати лаком.

Слід також провести для себе чітку грань між штучним і натуральним матеріалом цього типу – різниця між ними суттєва.

Облицювання каміна натуральним каменем. Проблема цього процесу полягає в обробці і різанні матеріалу – натуральний камінь ріжеться погано навіть алмазним диском. Для цього потрібно спеціальне обладнання під назвою каменеріз. Купувати його для виконання разової роботи дорого – краще переплатити і придбати вже різаний натуральний камінь.

Облицювання каміна штучним каменем. Штучний камінь в більшості випадків створють на основі цементу, піску і різних наповнювачів. З порізкою, як правило, проблем не виникає. Різновидів штучного каменю існує досить багато, але серед них є і не відповідні для каміна варіанти. Серед невідповідних матеріалів можна виділити акриловий і гіпсовий штучний камінь. Найкращий варіант – це камінь, виготовлений на основі цементу. Також можна розглянути як варіант так званий гнучкий камінь, який представляє собою тонкий зріз натуральної матеріалу, нанесеного на полімерну або «тканинну» основу.

Штучний камінь укладається за однією і тією ж технологією, що і натуральний.

Комбіновані варіанти

Будь-який камінний виріб, виконаний в одному тоні, як мінімум є нудним, і через деякий час набридає. Різноманітність – ключ до унікальності й привабливості. Різноманітність структури та кольору, що гармоніюють один з одним, зроблять не тільки камін, але і будь-який інший декоративний елемент приміщення домінуючим в інтер’єрі. Зазвичай навколо таких елементів створюється інший дизайн. Домогтися такого ефекту можна або яскраво-контрастним розфарбуванням, або шляхом комбінування різних матеріалів.

Комбінувати різні матеріали на каміні можна різними способами. Мармур використовується для оформлення підстави каміна і його верхньої частини («підвіконня» або полички), а камінь застосовується для обробки середньої частини. Досить поширеним варіантом обробки є підкреслення контурів каміна одним матеріалом (або каменем, або мармуром) і заповнення простору між ними іншим матеріалом. Слід розуміти – комбінування не може бути хаотичним. Якщо ви хочете отримати дійсно красивий і стильний виріб, потрібні порядок і гармонія.

І на кінець.

Навіть, якщо камін викладений з цегли, і його кладку здійснював професійний майстер, то такі каміни зачасту декорування не потребують. Можливо, їх доведеться доповнити для різноманітності плиткою чи каменем, але і без них ця функціональна частина інтер’єру має цілком привабливий вигляд. Можна також застосувати звичайну штукатурку з подальшим декоративним фарбуванням. Використовують також різні види декоративних штукатурок на силікатній основі, та в чистому вигляді їх не застосовують. Такі матеріали служать для розбавлення загального тону виробу.

Цікаві статті
Історія походження каміна

Камін – являє собою споруду з цегли, каменю або металу, призначеного для безпечного розпалювання вогню. Каміни використовуються для опалення приміщення, створюють релаксуючу атмосферу, а також є частиною вишуканого інтер’єру. Насправді, якщо глянути в…

22.11.2021
Як розрахувати переріз димоходу каміна

Фахівці радять для розрахунку діаметра для циліндричного димоходу біля каміна з відкритою топкою скористатися співвідношенням 1:10, тобто діаметр повинен в 10 разів бути меншою за розмір топки. Питання про те,…

21.11.2021
Самостійне виконання розрахунків висоти димової труби

Приборкування вогню всередині житлової споруди передбачає цілий ряд дій і виконання певних правил. Адже будь-які помилки в проектуванні димоходу обходяться занадто дорого, починаючи з задушливого диму всередині приміщення і закінчуючи пожежею….

19.11.2021