Фундамент під піч

Фундамент під піч необхідно влаштовувати окремо від основного фундаменту будинку. У деяких випадках, якщо вага цегляної печі не перевищує 750 кг, можливе поєднання. Вага печі розраховується наступним чином: об’єм печі (включаючи порожнечі) множиться на середню вага кубічного метра кладки, рівний приблизно 1350 кг.


Види фундаментів під піч

Фундаментна плита

В якості фундаменту під піч, часто застосовують мілкозаглублені залізобетонні плити. Зазвичай використовують плити завтовшки 15 – 20 см, які армуються в нижньому шарі. При рухомому ґрунті, залізобетонна плита може нерівномірно просідати.

Щоб убезпечити себе від таких випадків, фахівці рекомендують застосовувати установку бетонних паль під основу плити.

 Для цього ручним буром в ґрунті буряться циліндричні отвори діаметром 0,2 м і глибиною 1 м. На дно отворів засипається шар щебню висотою 10-15 см і добре трамбується. У трубки заливається бетонний розчин до рівня нижньої частини підстави плити. В свіжозалитий бетон встановлюється арматурні стержні. Після встановлення плити, вона обов’язково прокладається подвійним шаром руберойду для захисту від попадання вологи у цегляну кладку печі.

Фундамент з бутобетону

Порядок проведення робіт:

Проводять розмітку котловану, розміри якого повинні перевищувати розрахунковий показник на 10-15 см. Далі насипають 10-сантиметровий шар щебеню і проводять його трамбування спеціальним ручним пристосуванням. Виготовляють опалубку з дошок. Стінки опалубки зсередини гідроізолюються. На дно котловану викладається шар великих каменів, оптимальне значення діаметра яких становить не більше 15 см. Порожнечі між каміннями засипають щебенем. Шар заливають цементно-піщаним розчином, приготованим в пропорції 1 : 3. Якщо площа фундаменту велика, то другий шар каміння викладають тільки через добу. В іншому випадку всі роботи проводять в один день. Поверхня ретельно перевіряється будівельним рівнем на горизонтальність. При виявленні відхилень додається цементний розчин до тих пір, поки прилад покаже потрібний результат. Вирівняну поверхню фундаменту закривають поліетиленом і залишають на тиждень для повного висихання бетону. Можна також змонтувати чи залити самостійно невелику армовану плиту (як основа під майбутню піч). Після висихання плити, кладеться шар гідроізолюючої плівки. Після чого можна проводити безпосередню кладку печі.

Приступаючи до зведення фундаменту не рекомендується заощаджувати на якості використовуваних матеріалів. Тому що від міцності даної споруди буде залежати термін служби печі.

Цікаві статті
Чи потрібен проект для будівництва печі?

Проект Будівництво печі справа не легка, проте позитивний результат цієї роботи зможе радувати довгі роки. Особливо, якщо ця піч зведена своїми руками. Постає цілком закономірне питання, чи можна самостійно, не…

11.01.2022
Якими дровами краще топити піч?

Кращі типи дров для використання: Будь-яке не смолисте тверде дерево може дати хорошу віддачу тепла, але три найкращих варіанти такі: Дуб: відомий своїм повільним горінням, дуб, ймовірно, найкращий різновид дров….

05.01.2022
Як монтувати дверцята для печей, варочних поверхонь та коптілень

Незамінним атрибутом для будівництва кам’яних конструкції (печей, закритих камінів, коптилень)  є дверцята. Завдяки дверям, піч стає більш ефективною, а саме: скорочується час розігрівання; економиться паливо; дрова не падають на підлогу….

04.01.2022