Фундамент під камін

Чи потрібна каміну фундамент?

Як і будь-якій споруді, каміну потрібна опора. Вона повинна бути надійною, щоб з часом на її стінах не з’явились тріщини, через які в будинок може проникнути чадний газ і вогонь. Крім того, основа повинна бути міцною, щоб все спорудження з часом не перекосилося. Таким чином, питання про те, чи потрібен фундамент під камін, має однозначну позитивну відповідь.

Проектування фундаменту


        Фундамент під камін повинен бути продуманий на етапі проектування будинку. Дві конструкції – для стін будинку і для каміна не повинні бути пов’язані воєдино: вони виконують різні функції і навантаження на них буде різним.

        Важливо! Між фундаментами стіни і каміна має бути відстань не менше 5 см. Ця відстань називають демпферним швом, і потрібно воно для того, щоб просідання обох споруд (будинку і каміна) проходила незалежно один від одного.

Правила проектування: площа, глибина, рівень

  • Площа фундаменту повинна бути більшою, ніж розміри камінного столу. Мінімальне перевищення – 50 міліметрів.
  • Глибина повинна складати як мінімум 500 міліметрів.
  • Конструкція повинна бути зведена до рівня підлоги.

Примітка: по факту фундамент під камін закладають глибше, орієнтуючись на рівень промерзання ґрунту і його особливості. Піщані ґрунти більше схильні до просідання, а якість глинистих грантів безпосередньо залежить від рівня вологості.

Виключення з правил: дерев’яний будинок. Якщо планується фундамент під камін в дерев’яному будинку, необхідно врахувати те, що йому доведеться тримати на собі не тільки вагу каміна, але ще і стіну, біля якої він перебуватиме, а також димохід. Якщо звести окрему конструкцію неможливо, рекомендують будувати бетонне перекриття, яке буде спиратися на основний фундамент будівлі.

Матеріали для виготовлення


Матеріалами для виготовлення фундаменту можуть бути гравій, дрібний щебінь, бутовий камінь, цегла.

Для виготовлення суцільного фундаменту застосовується бетон з наповнювачами (гравієм і щебенем) або суміш цементу і бутового каменю.

Для стовпчастого фундаменту застосовується червона цегла.

Важливо! При виборі в якості матеріалу бутовий камінь, проміжки між ним щільно заповнюють гравійної сумішшю, щоб не допустити утворення пустот, також необхідно заздалегідь приготувати опалубку.

Етапи зведення


       Фундамент під камін в будинку – конструкція, яка має поетапний процес кладки. Саме в послідовності дій і якісному їх виконанні полягає успіх і довговічність всієї споруди.

1 етап

Розмічають і копають котлован під майбутній фундамент. Дно і стінки необхідно вирівнюють і ретельно ущільнити.

2 етап

Заповнюють котлован пошарово з використанням каменю, щебеню та цементу. Великий камінь викладають з зазором не менше 5 сантиметрів, в проміжки між великими частинами фундаменту засипають дрібний щебінь. Кожен шар утрамбовують і заливають цементним розчином.

Важливо! Шари необхідно вирівнювати за допомогою рівня: це забезпечить вертикальність всієї конструкції.

3 етап

Виготовляють металеву або дерев’яну опалубку. Внутрішня частина повинна відповідати площі конструкції та бути гладкою, а її складові частини повинні щільно прилягати один до одного, щоб уникнути втрати цементу.

Переваги і недоліки матеріалів для виготовлення опалубки:

  • Металева конструкція – непроникна, але має сильне зчеплення з бетоном.
  • Дерев’яна опалубка – її легше від’єднати від готової бетонної подушки, проте вона схильна до деформації.

Щоб уникнути цих недоліків можна використовувати третій варіант опалубки: щити з дерева, посилені ребрами з металу і покриті зсередини плівкою.

4 етап

Вирівнюють верхню частину фундаменту за допомогою цементного розчину. Цю процедуру необхідно провести максимально ретельно і дочекатися, поки розчин просохне.

Після того, як закінчені всі роботи по зведенню фундаменту, можна розпочинати безпосередню кладку каміна. У тому випадку, якщо фундамент зроблений з дотриманням всіх правил, ваш камін буде довго дарувати вам своє тепло.

Цікаві статті
Історія походження каміна

Камін – являє собою споруду з цегли, каменю або металу, призначеного для безпечного розпалювання вогню. Каміни використовуються для опалення приміщення, створюють релаксуючу атмосферу, а також є частиною вишуканого інтер’єру. Насправді, якщо глянути в…

22.11.2021
Як розрахувати переріз димоходу каміна

Фахівці радять для розрахунку діаметра для циліндричного димоходу біля каміна з відкритою топкою скористатися співвідношенням 1:10, тобто діаметр повинен в 10 разів бути меншою за розмір топки. Питання про те,…

21.11.2021
Самостійне виконання розрахунків висоти димової труби

Приборкування вогню всередині житлової споруди передбачає цілий ряд дій і виконання певних правил. Адже будь-які помилки в проектуванні димоходу обходяться занадто дорого, починаючи з задушливого диму всередині приміщення і закінчуючи пожежею….

19.11.2021