Для чого потрібні засувки в печі?

Види і різновиди пічних заслінок (в’юшок)

Пічна заслінка або в’юшка – це залізна чи чавунна деталь, яка складається з двох окремих частин – рамки і рухомої частини. Комплектація в’юшки або пічної засувки може відрізнятися залежно від типу конструкції. Головна мета в’юшки – запобігання виходу через димар теплого повітря.

Навіщо заслінку встановлюють у димохід печі

Як встановити в’юшку? Це заслінка, яка може бути відкритою або закритою. Спочатку в димохідну трубу необхідно встановити рамку. У раму вставляється рухома частина, яка закриває отвір димоходу. При закритій заслінці не відбувається теплообмін між нагрітої частиною печі і холодним атмосферним повітрям. За допомогою заслінки для будь-якої печі вдається зберегти тепло в приміщенні після того, як вогнище прогорить, а також – регулювати подачу повітря.

Звичайна заслінка представлена ​​конструкцією з 2-х елементів – рами та рухомої частини. Конструкція встановлюється в димохідній трубі в процесі її збірки – кладки цегли або установки металевого каналу для виведення диму.

Для підвищення ефективності заслінки в комин може бути встановлено 2 таких прилади. Таким чином вдається створити додатковий повітряний прошарок між двома заслінками, яка допомагає зберегти тепло.

Ще один вид заслінок – подовжені моделі. Вони більші, ніж вироби стандартного типорозміру і можуть застосовуватися в камінах і топках невеликого розміру, в літніх і зимових моделях димоходів.

Як правильно користуватися засувкою, встановленою в комині?


При закритій заслінці тепло, отримане при розпалюванні печі, можна зберегти до 24 годин. Але для цього необхідно знати, як правильно користуватися пристроєм без ризику для життя мешканців будинку. Дотримуйтеся простих правил:

  • Необхідно переконайтеся в тому, що в печі не залишилося вугілля, що горить, перш ніж закрити заслінку;
  • В той момент, коли вугілля починає згасати, але ще тліє, можна прикрити заслінку, але ні в якому разі не закривати повністю.
Цікаві статті
Чи потрібен проект для будівництва печі?

Проект Будівництво печі справа не легка, проте позитивний результат цієї роботи зможе радувати довгі роки. Особливо, якщо ця піч зведена своїми руками. Постає цілком закономірне питання, чи можна самостійно, не…

11.01.2022
Якими дровами краще топити піч?

Кращі типи дров для використання: Будь-яке не смолисте тверде дерево може дати хорошу віддачу тепла, але три найкращих варіанти такі: Дуб: відомий своїм повільним горінням, дуб, ймовірно, найкращий різновид дров….

05.01.2022
Як монтувати дверцята для печей, варочних поверхонь та коптілень

Незамінним атрибутом для будівництва кам’яних конструкції (печей, закритих камінів, коптилень)  є дверцята. Завдяки дверям, піч стає більш ефективною, а саме: скорочується час розігрівання; економиться паливо; дрова не падають на підлогу….

04.01.2022