Де встановити камін в будинку?

Про вибір місця для майбутнього каміна, варто замислитися над ще на етапі проектування або будівництва будинку. Особливо, якщо плануєте обзавестися повноцінним дров’яником каміном, конструкція якого досить громіздка і важка.

Вибір місця для каміна

Практично будь-яка кімната будинку, при правильному виборі виду і моделі каміна, може перетвориться у камінний зал. Пропонуємо по черзі відвідати всі можливі приміщення житла, і розглянути кожне з них окремо на предмет встановлення каміна. 

Почнемо з вітальні, як з найбільш звичного місця для установки каміна. У кожній родині ця кімната вважається серцем будинку. У ній влаштовують гучні вечірки, звані вечері і посиденьки з друзями та домочадцями. Уявіть собі картину, як затишно зимовим вечором буде сидіти в кріслі біля вогню і дивитися у вікно, за яким поволі йде сніг. А ще зал, це найбільше за площею приміщення в будинку, і він здатний фізично вмістити в себе об’ємний дров’яний камін. Залежно від того, яка функція буде покладена на вогнище, і буде залежати його місце розташування в кімнаті. Якщо з його допомогою необхідно опалювати весь будинок, то місце каміна в центрі будівлі.

Кухня – більш незвичне місце для каміна. Хоча, якщо вона має велику площу, і об’єднана з їдальнею або вітальні, то це непоганий варіант. А якщо це буде не просто камін, а камін-піч, за допомогою якого можна буде готувати кулінарні шедеври, то йому взагалі саме тут і місце.

Камін в спальні навіює образ з романтичного фільму. Він створює приємну, інтимну атмосферу, налаштовує на релакс. А якщо стіна спальні межує з ванною кімнатою, то можна зупинити свій вибір на подвійному каміні. Топка вбудовується в стіну, і має двоє скляних дверцят, тобто полум’я буде видно в обох кімнатах. Якщо спальня розміщена на другому поверсі, то класичний дров’яний камін буде важкувато в ній встановити. Його можна замінити компактним електричним каміном.

На верхніх поверхах будівлі краще встановлювати каміни більш легкі, або надійно зміцнювати перекриття, щоб дров’яний камін не «перемістився» на перший поверх.

Для печі-каміна або каміна-барбекю відмінно підійде літня кухня або альтанка біля будинку.

Для власників квартир може підійти електричний або біокамін. Обидва ці пристрої прості в монтажі, експлуатації та догляді, і відрізняються підвищеним рівнем пож.безпеки.

Види і варіанти установки камінів в просторі

Каміни можна поділити на види за способом їх установлення і розміщення в просторі: 

  • для невеликого приміщення краще підійде компактний, вбудований в уже існуючу, або спеціально для цього зведену стіну, камін;
  • класичне розміщення каміна – це прибудова його до однієї зі стін кімнати. Камін біля зовнішньої стіни будинку буде забезпечений постійним припливом свіжого повітря, а біля внутрішньої – дає високу тепловіддачу для опалення приміщень.

Кутові каміни не менше компактні ніж вбудовані. Дозволяють задіяти місце, яке часто не використовується – один з кутів.

Такі види камінів, як острівні, не залежить від стін будинку. Для них в будь-якій частині кімнати (в центрі, або з краю) зводиться окрема конструкція, або, як у випадку з біокамінів, його можна просто поставити або повісити де вам заманеться, без будь-яких додаткових споруд.

Куди поставити камін, або гармонія в інтер’єрі

Поява каміна в будь-якому інтер’єрі повинна бути гармонійною. Важливо правильно облаштувати біля вогнища зону відпочинку, забезпечити людині максимальний комфорт після важкого робочого дня. Місце біля каміна може стати джерелом енергії, заспокоїти і зарядити для підкорення нових вершин.

Навколо каміна зручно розташувати диван, крісла і журнальний столик, це дозволить під час відпочинку насолоджуватися видом вогню. З метою дотримання правил пожежної безпеки, потрібно звернути увагу на відстань між м’якими меблями і каміном.  Воно повинно бути не менше 1,5 м.

Під час ремонту важливо продумати освітлення, щоб воно підкреслювало, а не заглушав відблиски живого полум’я. 

Цікаві статті
Історія походження каміна

Камін – являє собою споруду з цегли, каменю або металу, призначеного для безпечного розпалювання вогню. Каміни використовуються для опалення приміщення, створюють релаксуючу атмосферу, а також є частиною вишуканого інтер’єру. Насправді, якщо глянути в…

22.11.2021
Як розрахувати переріз димоходу каміна

Фахівці радять для розрахунку діаметра для циліндричного димоходу біля каміна з відкритою топкою скористатися співвідношенням 1:10, тобто діаметр повинен в 10 разів бути меншою за розмір топки. Питання про те,…

21.11.2021
Самостійне виконання розрахунків висоти димової труби

Приборкування вогню всередині житлової споруди передбачає цілий ряд дій і виконання певних правил. Адже будь-які помилки в проектуванні димоходу обходяться занадто дорого, починаючи з задушливого диму всередині приміщення і закінчуючи пожежею….

19.11.2021