Чи потрібна додаткова подача повітря до каміна? (припливна вентиляція)

Великий отвір горільної камери і установка вогнища в місці, де недостатній або обмежений приплив повітря, можуть стати причиною для зниження тяги у каміні і зниження інтенсивності горіння. Це може бути наслідком потрапляння диму в кімнату. У такому випадку підведення додаткового повітря до каміна стає актуальним.

Чим більший приплив повітря, тим краще горить камін. 

Особливості припливу повітря у відкриті каміни

Великий отвір горільної камери і установка вогнища в місці, де недостатній або обмежений приплив повітря, можуть стати причиною для зниження тяги у каміні і зниження інтенсивності горіння. Це може бути наслідком потрапляння диму в кімнату. У такому випадку підведення додаткового повітря до каміна стає актуальним.

Чи потрібен додатковий приплив повітря в закриті топки?

Чи потрібно підводити повітря до каміну закритого типу? Такі каміни закриваються дверцятами і мають невеликий отвір для подачі повітря. Повністю герметичних кімнат з встановленими в них камінами не існує, тому необхідна кількість повітря для горіння в топку буде потрапляти. Але доцільність встановлення такої системи як додаткова вентиляція для закритого каміна, слід індивідуально в кожному конкретному випадку.

Як організувати приплив повітря для каміна?

Кращим варіантом для збільшення припливу повітря – встановлення припливної вентиляції. У зоні вогнища потрібно змонтувати канал повітропроводу. Припливна вентиляція сприяє нормалізації тиску всередині будинку, вирівнюючи його з тиском на вулиці, завдяки чому відбувається стабілізація тяги в димоході.

Коли може знадобитися вентиляція для каміна?

В кімнаті, де віконні прорізи закриті металопластиковими системами, і встановлений камін, то це – вагомий аргумент за те, щоб подумати про проведення додаткової вентиляції.

Змонтувати систему припливної вентиляції можна без допомоги фахівців. Якщо ж вирішити проблему нестачі потоків повітря за допомогою систем забору зовнішнього повітря необхідно вивчити запропоновані на ринку варіанти.

Особливості установки систем забору повітря

Для того щоб ефективно підвести повітря із зовнішнього середовища до каміна необхідно врахувати кілька важливих аспектів:

  • повітря краще забирати з тієї сторони, звідки переважно дує вітер в даній місцевості;
  • розміщувати канал забору повітря необхідно в горизонтальному положенні;
  • закладати повітропровід найкраще на етапі заливки фундаменту, розмістити його під землею і стяжкою або ж провести труби через підвал;
  • для з’єднання труби для припливу повітря і вогнища найкраще використовувати гнучку алюмінієву гофру;
  • відстань між повітропроводом і каміном не повинно бути менше, ніж 50 см, для запобігання перегріву;
  • під час використання металевих труб для подачі повітря – утеплюйте їх;
  • перетин труби може бути як круглим, так і квадратним.

Якщо труба прокладена під підлогою, конденсат в ній не утворюється. Підвищена вологість може бути якщо трубопровід розміщений над стяжкою. Обов’язково дотримуйтесь кут нахилу і трійники для того, щоб уникнути накопичення конденсату.

Цікаві статті
Історія походження каміна

Камін – являє собою споруду з цегли, каменю або металу, призначеного для безпечного розпалювання вогню. Каміни використовуються для опалення приміщення, створюють релаксуючу атмосферу, а також є частиною вишуканого інтер’єру. Насправді, якщо глянути в…

22.11.2021
Як розрахувати переріз димоходу каміна

Фахівці радять для розрахунку діаметра для циліндричного димоходу біля каміна з відкритою топкою скористатися співвідношенням 1:10, тобто діаметр повинен в 10 разів бути меншою за розмір топки. Питання про те,…

21.11.2021
Самостійне виконання розрахунків висоти димової труби

Приборкування вогню всередині житлової споруди передбачає цілий ряд дій і виконання певних правил. Адже будь-які помилки в проектуванні димоходу обходяться занадто дорого, починаючи з задушливого диму всередині приміщення і закінчуючи пожежею….

19.11.2021